A pályázatok eredményét július 11-én tette közzé honlapján - www.nkfih.gov.hu - az NKFI Hivatal, amely idén megnövelt keretösszeggel, a kutatói életpálya különböző szakaszaihoz jobban illeszkedő új konstrukciókat hirdetett.
A pályázati rendszer a kutatói életpályára belépő posztdoktorok, az önálló kutatást elindító és kutatócsoportot alapító fiatal kutatók, valamint a tapasztaltabb kutatók számára egyaránt biztosít lehetőséget alapkutatási projektjük támogatására. Idén a kutatók eredményeinek nemzetközi láthatóságát ösztönző felhívással is kiegészült a pályázati rendszer.
– Fontos, hogy a fiatal kutatók is támogatást kaphatnak saját programjuk elindításához, megvalósításához, vagy akár kutatócsoport létrehozásához, hiszen ez teremt lehetőséget arra, hogy biztosítani tudjuk a következő évtizedek tudományos utánpótlását –mondta a pályázati eredményhirdetés kapcsán az unideb.hu portálnak Csernoch László, a Debreceni Egyetem tudományos rektorhelyettese.
A jelentkezők agrár, ökológiai és földtudományok, bölcsészet- és társadalomtudományok, matematika, fizika, kémia és mérnöki, valamint orvosi és biológiai tudományterületeken adhatták be pályázatukat.
Az elnyert kutatói kezdeményezésű témapályázatok, a fiatal kutatói pályázatok és posztdoktori támogatások száma alapján az intézményi rangsort az Eötvös Loránd Tudományegyetem vezeti 53 támogatott projekttel, amelyek összesített támogatása 1,3 milliárd forint. Egymilliárd forintot meghaladó összesített egyetemi támogatást kapott a Debreceni Egyetem és a Szegedi Tudományegyetem, 41 és 34 támogatott projekttel.
A nyertes pályázók listája – kategóriánként – az alábbi linkeken olvasható:
http://nkfih.gov.hu/palyazatok/nemzeti-kutatasi/posztdoktori-kivalosagi…
http://nkfih.gov.hu/palyazatok/nemzeti-kutatasi/fiatal-kutato-altal-kez…
http://nkfih.gov.hu/palyazatok/nemzeti-kutatasi/kutatoi-kezdemenyezesu-…
Sajtóiroda - BZs