A 2023-ban bemutatott alkotás forgatókönyve Kai Bird és Martin J. Sherwin 2005-ben megjelent Amerikai Prométheusz című életrajzi könyvén alapul, feldolgozva J. Robert Oppenheimer elméleti fizikus életét, aki kollégáival – köztük a magyar származású Teller Edével és Szilárd Leóval – a Manhattan Terv vezetőjeként kulcsszerepet játszott az első nukleáris fegyverek kifejlesztésében, amely a II. világháborúban megváltoztatta a történelem menetét.
- A film megtekintése után szerintem sokan szeretnének kicsit jobban elmélyedni, belelátni a témába, megismerni annak tudományos és történelmi hátterét – mondta a hirek.unideb.hu portálnak Benedek Máté, aki elárulta, hogy előadásában – többek között – szó lesz a kvantummechanikáról és a nukleáris kémiáról, a tudomány és erkölcs kapcsolatának kérdéséről, természetesen magáról Oppenheimer személyéről, valamint a Manhattan-projektről és az abban részt vevő magyar tudósok szerepéről is.
Az Oppenheimer - És ami mögötte van című előadás a Debreceni Egyetem Tudományos Igazgatóság ismeretterjesztő sorozatának idei első eseménye.
A kéthetente jelentkező Science Café szokatlan környezetben, az intézmény falain túl az egyetem oktatóinak, hallgatóinak közreműködésével mutatja be a különböző tudományterületek legfrissebb érdekességeit, újdonságait.
Az előadás időpontja: 2024. február 21., szerda 17 óra
Helyszín: Fórum Bevásárlóközpont Libri Könyvesbolt (Debrecen, Csapó u. 30.)
Facebook esemény: https://www.facebook.com/events/3557185784596023/?ref=newsfeed
Sajtóközpont - BZs