A nyugalom szigete tárul elénk a Böszörményi úti campuson

Új környezetben, a Gazdaságtudományi Kar TVK épülete előtt pompázik tovább a japánkert. A Debreceni Virágkarnevál Virágos Város programjához kapcsolódóan a Debreceni Egyetem Főépülete előtti téren kialakított, az intézmény nemzetközi sokszínűségét jelképező csodálatos és színpompás virágoskert távol-keleti kompozíciója végleges helyre került.

A GTK dékánja, Fenyves Veronika nagyon örül, hogy náluk talált otthonra a nem mindennapi kompozíció, hiszen a hallgatók, az oktatók, a munkatársak az órák közti szünetekben feltöltődhetnek egy békés, nyugalmat árasztó helyen. 

- Nagy örömmel üdvözöltük az új japánkertet campusunk egyik kiemelt helyszínén, amely lenyűgöző kiegészítője annak az elkötelezettségünknek, hogy nyugodt és kellemes környezetet teremtsünk egyetemi közösségünk és látogatóink számára. Ez a hagyományos japán esztétikával gondosan megtervezett park kikapcsolódási lehetőséget kínál a nyüzsgő egyetemi élet közepette, a természettel való harmónia fontosságára is emlékeztetve. Remélem, hogy a kert az inspiráció, a pihenés és a társas érintkezés megbecsült helyévé válik, gazdagítva a Böszörményi úti campuson mindenki mindennapi élményét. Hálásak vagyunk mindazoknak, akik hozzájárultak a kert létrehozásához – mondta a Gazdaságtudományi Kar vezetője.

Ideálisabb helyet nem is találhattak volna a japánkert növényeinek: a Böszörményi úti campuson, rögtön a bejáratnál, a körforgalomtól jobbra minden arra járó megcsodálhatja a kreációt. A japánkertek jellemző vonásait magán viselő zöld szigetet az UD Praktika Kft. munkatársa, Bíró József okleveles kertész irányításával költöztették át.

A szakember elmondta: egyebek mellett oszlopos és gömb tiszafa, kúszó boróka, örökzöld puszpáng, törpefenyő és gömbtuja is található a növények között. 

- Természetesen a japánkert legfontosabb alkotóelemei, a víz, a kövek és a sziklák sem hiányozhatnak. A kerti tóba még telepítünk majd tavirózsát, vízilófarkat és egyéb vízi növényeket, ha ez megtörténik, akkor lesz igazán tökéletes az összhatás – osztotta meg Bíró József. 

 

Sajtóközpont