Semmelweis-díjat kapott Csanádi Zoltán, a Debreceni Egyetem professzora, illetve Batthyány-Strattmann-díjban és miniszteri elismerő oklevélben részesült több egyetemi szakember. A kitüntetéseket Kásler Miklós miniszter adta át június 29-én, a Semmelweis-napi ünnepségen, Budapesten.

- Semmelweis Ignác munkásságát a szolidaritás, az együttérzés, az igazságosságba vetett hit és az emberi élet szolgálata jellemezte – hangsúlyozta köszöntőjében Kásler Miklós.

Az egészségügyért felelős miniszter az orvostudomány Prométheuszaként jellemezte Semmelweis Ignácot, aki látta az emberiség bajait és igyekezett segíteni azokon. Ezt a szellemiséget követik a kitüntetettek is – tette hozzá a tárcavezető.

Az ünnepségen Semmelweis-díjat kapott Csanádi Zoltán, a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kar Kardiológiai Intézetének intézetvezető egyetemi tanára, Komoly Sámuel, a Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központ Neurológiai Klinika egyetemi tanára, Kovács Gábor László, Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központ Laboratóriumi Medicina Intézetének professor emeritusa és Nagy Katalin, a Szegedi Tudományegyetem Fogorvostudományi Karának tanszékvezető egyetemi tanára.

Batthyány-Strattmann László-díjban 24-en részesültek, közöttük a Debreceni Egyetem Klinikai Központ több szakembere.
Kun Csaba, a Kardiológiai és Szívsebészeti Klinika klinikai szakorvosa, Plósz János belgyógyász szakorvos, Turchányi Béla, a DE KK Traumatológiai és Kézsebészeti Osztály tanszékvezető egyetemi docense és Vinnai Gyula a Központi Radiológiai Diagnosztika radiológus szakorvosa.

Az ünnepségen összesen 33-an kaptak miniszteri elismerő oklevelet. Ezzel a kitüntetéssel ismerték el Böcsödi István, a DE KK Fürdőgyógyászati Centrum vezetőjének munkáját is.

A díjakat Kásler Miklós és Horváth Ildikó egészségügyért felelős államtitkár adta át.

Sajtóiroda/MTI