Az Onkológiai Klinikára a napokban érkezett meg az utolsó abból a harmincnégy új, korszerű kezelőszékből, amelyet az intézmény vásárolt. A fejlesztés jelentősen hozzájárul a daganatos betegek komfortosabb és magasabb színvonalú ellátásához.
- A Klinikai Központ kiemelt figyelmet fordít a korszerű onkológiai ellátásra. Az orvosszakmai felkészültség és a legmodernebb terápiák alkalmazása mellett fontos szempont a betegek kényelmének biztosítása is. Az új kezelőszékek beszerzése nemcsak a magas színvonalú betegellátást támogatja, hanem hozzájárul ahhoz is, hogy a páciensek kényelmesebb, barátságosabb környezetben kapják meg kezelésüket – mondta el Ujhelyi Bernadett egyetemi docens, a Klinikai Központ orvosszakmai alelnöke azon a szerdai rendezvényen, ahol a fejlesztés részleteit az Onkológiai Klinika és a társklinikák szakembereinek mutatták be.
A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Onkológiai Klinikáján évente mintegy tizenháromezer kúraszerű onkológiai kezelést végeznek. Az új kezelőszékek a betegek mindennapjait tehetik könnyebbé és komfortosabbá. A harmincnégy szék beszerzése több mint ötven millió forintba került.
- A modern onkológiai szemléletnek megfelelően, a korszerű onkológiai kezelések jelentős része ma már úgynevezett kúraszerű, ambuláns ellátás keretében, kezelőszékben történik. Az eljárás nagy előnye, hogy nem igényel folyamatos intézeti jelenlétet, így a páciensek a terápia után hazatérhetnek szeretteikhez. A kezelések azonban hosszú órákig tartanak, ami szellemileg és fizikailag is nagyon megterhelő. Ezért nagyon fontos, hogy a most beszerzett csúcskategóriás, ergonomikus székek segítenek abban, hogy a kezeléseket a betegek könnyebben viseljék – tette hozzá Árkosy Péter egyetemi docens, az Onkológiai Klinika igazgatója.
A regionális centrumként működő Onkológiai Klinika több mint kétmillió lakos ellátásában vesz részt, és kiemelt szerepet tölt be többek között az agy-, a here-, a vese- és a májdaganatok kezelésében.
Sajtóközpont - CzA