Tudás, Tehetség, Karrier – útra keltek a TTK frissen végzett szakemberei

Két diplomaosztón csaknem négyszáz végzősét búcsúztatta szerdán a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara. A rendezvényeken az alap- és mesterszakos hallgatók mellett frissen végzett természettudományi és műszaki szakfordítók vehették át munkájuk gyümölcsét.

A Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara – amely nemrég ünnepelte alapításának 75. évfordulóját – mára a régió egyik meghatározó kutatási, fejlesztési és innovációs központjává nőtte ki magát. A kar nemzetközi elismertségét kiválóan mutatja, hogy hat szervezeti egysége birtokolja az MTA Kiváló Kutatóhely címet, emellett számos HUN-REN, Lendület és Élvonal kutatócsoport működik az intézményben, melyek nemrégiben mintegy 5 milliárd forint pályázati támogatást nyertek el. Minderre a kar dékánja hívta fel a figyelmet a TTK szerdai diplomaosztó ünnepségén. 

- A kar folyamatosan modernizálja infrastruktúráját és képzési kínálatát a piaci igényekhez igazítva. Ennek jegyében indult el az utóbbi időszakban a biotechnológia alapszak, a geoinformatika mesterszak, a Műszaki Karral közös villamosmérnök mesterszak, valamint a legújabb anyagmérnök alapszak is. A hallgatók korszerű körülményeit jelzi az is, hogy az idei évben befejeződik a központi Kémiai Épület teljes megújulása – hangsúlyozta Kun Ferenc. 


A DE TTK képzései a külföldi diákok körében is rendkívül népszerűek: jelenleg több mint 100 országból csaknem 800 nemzetközi hallgató tanul az angol nyelvű programokon, gazdagítva a kar multikulturális közösségét. 

A dékán köszönetet mondott a végzősöknek a bizalomért. Az alapszakos diplomásokhoz szólva kifejezte reményét, hogy sokan döntenek a továbbtanulás mellett a kar mesterszakjain, míg a mesterdiplomát szerzőket immár kollégaként üdvözölte, akik közül többen doktoranduszként folytatják kutatói pályafutásukat az egyetemen. 

A ceremóniákon a hallgatók ünnepélyes esküjüket követően vehették át okleveleiket. A két rendezvényen összesen 382 végzős kapta meg oklevelét. 

Alapképzésben 163 diák fejezte be sikeresen tanulmányait, mesterképzésben 171, osztatlan szakon 43, szakirányú továbbképzésen pedig 5 friss diplomást búcsúztatott a kar.

A végzett magyar hallgatók nevében Szilágyi Kata Zsófia biológus szakos hallgató, míg a nemzetközi diákok képviseletében Janarbyek Arjan biológus búcsúzott el az intézménytől. Az események zárásaként Hallgatói Önkormányzat által alapított kitüntetéseket és kari elismeréseket is átadtak.

 

Sajtóközpont – TB 

 


 

Last update: 2026. 06. 24. 15:35