DE MÉK: légy részese a modern mezőgazdaságnak!

Nemzetközi oktatási környezet, kiváló oktatók, modern laborok, átfogó tehetséggondozó program és széles körű szakmai partnerhálózat – a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Karának nyolc alap- és nyolc mesterszakára, valamint osztatlan agrármérnök képzésére jelentkezhetnek a felvételizők február 15-ig.

A Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar képzési és kutatási tevékenységét a körforgásos biológiai-alapú gazdaság modelljének megfelelően határozta meg, amely az alapanyagok és értékek újrahasznosításán, az előállított termék hozzáadott értékének növelésén és okos megoldásokon alapul.

- A természeti erőforrások hasznosítása, az élelmiszer-előállítás, a kertészet, a természetvédelem, a növényorvoslás, a vadgazdálkodás, a modern mezőgazdaság, a vízgazdálkodás vagy éppen a lovas sportszervezés – mind-mind azon területek, amelyeken az általános képzéseink mellett a specializált kurzusainkat is megtalálják a karunkra jelentkezők. A modern mezőgazdaság hagyomány és innováció egyszerre, ennek megfelelően állítottuk össze képzési anyagainkat és fogalmaztuk meg elvárásainkat a hozzánk érkező fiatalokkal szemben. Nagy sikerrel indítottuk el a Dél-Dakotai Állami Egyetemmel közösen a precíziós mezőgazdasági mérnöki alapképzésünket, kettős diploma (double degree) megszerzésének lehetőségével. A féléves amerikai tanulmányútjukról hallgatóink meghatározó élményekkel és szakmai ismeretekkel tértek haza – emelte ki Stündl László, a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar dékánja.

A Debreceni Egyetem agrárkara széles körű szakmai és gazdasági kapcsolatrendszerrel rendelkezik, amely egyrészt biztosítja a gyakorlati képzés feltételeit, másrészt segíti az egyetemen keletkezett tudományos eredmények hasznosulását. Az elismert oktatók, kutatók munkája eredményeként a kar egyetlen agrárintézményként – 11 agrár-felsőoktatási hely közül – nyerte el a Kiváló Kutatási Infrastruktúra Hálózat-címet, amivel felkerült a magyar és az európai, kiváló infrastruktúra-díjjal kitüntetett kutatóhelyek közé.

- A fenntartható mezőgazdaság és vidékfejlesztés követelményeinek megfelelően bővültek a kar oktatási-képzési, kutatási területei. Elődeink jó példáját követve igyekszünk a legkorszerűbb ismereteket, gyakorlatorientált tudást átadni a hallgatóinknak. Azok a fiatalok is könnyen megtalálják a DE MÉK-en az elképzeléseiknek megfelelő képzést, akiket elsősorban a kutatói tevékenység, akár a biotechnológia vagy éppen az agrárgenomika érdekel. A Kerpely Kálmán, illetve a Tormay Béla Szakkollégiumban egy támogató közösség tagjává válhatnak – fejtette ki a kari vezető.

Az egyetem Böszörményi úti campusán a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar megújuló környezetben várja a leendő hallgatókat és számtalan sportolási, valamint kikapcsolódási lehetőséget is kínál számukra.

A 157 éves debreceni agrárfelsőoktatás nagy figyelmet fordít hagyományainak ápolására. Az összetartó alumni közösség hosszútávon nyomon követi az itt végzett hallgatók útját és támogatja szakmai útjukat.

A jelentkezők a felvételivel kapcsolatos tudnivalókról a DE MÉK honlapján is részletesen tájékozódhatnak.

Sajtóközpont - ÉE