Megvan az első siker

Győzelemmel zárták a hétvégét a Debreceni Egyetem futsalosai és labdarúgói. A kézilabdázók kikaptak Cegléden.

Futsal
Négy nyeretlenül megvívott bajnoki után a DEAC férfi futsalcsapata péntek este a Nyíregyházát látta vendégül a DESOK-ban. A küzdelmes találkozón 3-2-es debreceni siker született.

A DEAC női futsalosai szombat délután az Újpest elleni hazai bajnokival indították a 2023/24-es idényt. A DESOK-ban rendezett mérkőzésen magabiztos játékkal 4-0-s győzelmet arattak Quirikó Vivien tanítványai.

Labdarúgás
Az alsóházban tanyázó Sényő otthonában játszott bajnoki mérkőzést a DEAC a labdarúgó NB III Északkeleti csoportjának 7. fordulójában. A találkozó 33. percében büntetőhöz jutott az egyetemi gárda, Sándor Tamás pedig magabiztosan vágta a hálóba a labdát. Ez volt a mérkőzés egyetlen gólja, ami három pontot ért Urbin Péter csapatának.

- A pálya talaja nem tett jó a játék szépségének, de nincs ezzel gond, nagyjából erre készültünk. A védekezést csiszolgattuk a héten, s öröm, hogy sikerült lehoznunk kapott gól nélkül a meccset. Nem volt szemet gyönyörködtető találkozó, de az ilyen kibrusztolt győzelmek sokat kovácsolnak a csapategységen – nyilatkozta Urbin Péter vezetőedző.

Kézilabda
A DEAC kézilabdacsapata a Kecskemét elleni győztes szezonnyitó után pénteken a Cegléd otthonában vizitált. Az előző idényben még NB I-es Pest megyei gárda dolgát nem tudták megnehezíteni a fekete-fehérek, végül 31-23-as vereséget szenvedtek.