Lehetőségek a gyakornoki képzésben

A gyakornoki képzés tapasztalatait vitatták meg az oktatók és a cégek képviselői, a hallgatók pedig a gyakorlati lehetőségekről tájékozódhattak kedden a Debreceni Egyetem Böszörményi úti campusán. A Gyakornoki Fórumon mintegy 50 cég képviselői vettek részt.

A rendezvényt a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kara, valamint a Gazdaságtudományi Kara közösen szervezte. 

- A Gazdaságtudományi Karon évente mintegy 1000 hallgató vesz részt a gyakorlati programban. Minden képzésünk gyakorlatorientált, ezért nagyon fontos számunkra, hogy a diákok a féléves gyakorlatot megfelelő körülmények között töltsék, sok szakmai tapasztalatot gyűjtsenek, és az is lényeges, hogy a cégek elégedettek legyenek a hallgatóinkkal.  A fórumon a cégek képviselőivel közösen megvitatjuk, hogyan lehetne hatékonyabbá tenni a közös munkát – mondta Pető Károly a Gazdaságtudományi Kar dékánja.

A Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar dékánja szerint kifejezetten előnyös volt a 7. félév bevezetése az alapszakon, amivel az volt a cél, hogy a végzett hallgatókból jó szakemberek legyenek.

- Amit a hallgatók az egyetemen megtanulnak a 6 félév alatt, azt a 7. félév alatt a gyakorlatban kipróbálják, tapasztalják, és megtanulnak egy vállalati kultúrát. A hallgatók 30-40%-a állásajánlatot is kap a 12 hetes gyakorlati idő alatt – hangsúlyozta Komlósi István.

A fórum célja a gyakornoki képzés aktualitásainak, fejlesztési lehetőségeinek megvitatása, a gyakorlati lehetőségek, elvárások ismertetése és a leendő gyakornokokkal történő ismerkedés.

A rendezvényen részt vett az egyetem és a gyakorlati helyek között közvetítő MAG Praktikum Nonprofit Kft. A vállalkozás segít a hallgatóknak megtalálni a legjobb gyakorlati helyeket, a cégeknek pedig a legjobb hallgatókat. A gyakorlati idő végén pedig kérdőíven mérik fel a hallgatók és a munkaadók elégedettségét, a közös munka eredményességét.

- Az elmúlt 10 évben 8300 hallgatót közvetítettünk ki, jelenleg 318-an vannak gyakorlaton. Egyre több az angol nyelvű képzés, az egyik legnagyobb kihívás számunkra, hogy az ott tanuló hallgatók számára megfelelő gyakorlati helyet találjunk – ismertette Dékán Tamás ügyvezető. 

Az oktatók és a cégek képviselőinek megbeszélése után, a hallgatók egy börzén ismerkedhettek meg a gyakorlati lehetőségekkel.

Sajtóiroda - CzA