A kosarasok is lezárhatják a párharcot

A Debreceni Egyetem kosarasai Körmenden lépnek pályára. Idegenben játszanak a férfi futsalosok, a labdarúgók és a női röplabdázók is. Itthon kezdik az NB I döntőjét a női futsalosok és a már bronzérmes kézisek is a DESOK-ban szerezhetnek újabb pontokat.

Kosárlabda
Az EGIS Körmend otthonában vizitál a DEAC kosárlabdacsapata az 5. helyért kiírt helyosztó második felvonásán. A felek első összecsapása szerdán 106-78-as debreceni sikert hozott, amennyiben a vasárnap 17 órakor kezdődő mérkőzést is behúzza Pethő Ákos alakulata, megszerzi az 5. helyet az NB I. A-ban.

Futsal
Esélyesként látogatnak Veresegyházra a DEAC férfi futsalosai, akik az NB I alsóházi rájátszásának kilencedik fordulójában a Rubeola FC-vel mérkőznek meg hétfőn 20:30-tól.

A TFSE-vel találkozik az NB I döntőjében a DEAC női futsalcsapata. Az aranycsata az egyik fél harmadik sikeréig tart, a pályaelőny a debrecenieknél van, miután megnyerték az alapszakaszt. Az első meccset vasárnap 15 órától rendezik a DESOK-ban.

Kézilabda
Az OTP Bank-Pick Szeged U21-es együttese vendégszerepel a DESOK-ban szombaton 18 órától. A DEAC férfi kézisei biztos harmadikként várják az NB I/B 29. fordulóját, így a mérkőzés után sor kerül a bronzérmek átadására.

- A tavaszi idényben nem kaptunk ki még a DESOK-ban, az a célunk, hogy a hétvégi mérkőzés után is így legyen – kezdte a beszélgetést Mándi Norbert. - Arra számíthatunk, hogy a szegediek a támadásaik során gyakran egyéni villanásból próbálnak betalálni. Az egész mezőnyben talán ők szerezték a legtöbb gólt lerohanásból, így az eladott labdáink számát muszáj minimalizálni, továbbá a visszarendeződésre nagy hangsúlyt kell fektetnünk. Hátul a hatos falas felállás mellett elképzelhető, hogy olykor megnyitják majd a védelmüket. A keretükben akad pár nagydarab kézilabdázó, de zömében kisebb, jól cselező játékosaik vannak. Decemberben 31-28-ra maradtunk alul a csarnokukban, ezért a vereségért szeretnénk visszavágni. Annak ellenére, hogy biztosan bronzérmesek leszünk idén, motiváltan várjuk az idény hajráját. Az előző héten kaptak egy szabadnapot a fiúk, ami jól jött mindenkinek. Örömteli, hogy az edzéseken továbbra is keményen dolgozunk. Szerencsére Kiss Axel felépült, így az összes játékosra számíthatok a Szeged ellen – árulta el a vezetőedző.

Röplabda
A szezon utolsó mérkőzésére készülnek a DEAC női röplabdázói, akik az NB II rájátszásában a Szolnoki Sportcentrum gárdájával néznek farkasszemet. A találkozót a Tiszavirág Arénában rendezik szombaton 16 órától.

Labdarúgás
Utolsó előtti, 29. fordulójához érkezik az NB III 2024/25-ös kiírása: az Északkeleti csoportban küzdő DEAC Tiszafüreden növelheti tovább megszerzett pontjainak számát vasárnap 17 órától.