A város és a régió jövőjét meghatározó együttműködéseket, ipartörténeti bejelentéseket, új egyetemi képzéseket, tudományos felfedezéseket, orvosi bravúrt, a sportban egyéni és csapatsikereket, új DEAC szakosztályokat, valamint megszámlálhatatlanul sok apró eredményt hozott a 2018-as év.
A Debreceni Egyetem az ország legrégebbi, folyamatosan működő, legtöbb tudományterületet egyesítő felsőoktatási intézménye. Egyetemünk 14 karon 350 szakkal várja a továbbtanulókat. Napjainkra a Debreceni Egyetem 40 ezres közösséget jelent: a mintegy 30 ezer itt tanuló hallgató mellett nálunk működik az ország legnagyobb betegellátó rendszere, és itt tanul az országban a legtöbb külföldi hallgató. Az eltelt években intézményünk jelentős átalakuláson ment keresztül: az 1538-ban alapított Debreceni Református Kollégium hagyományain egy modern európai felsőoktatási intézmény jött létre, amelyre már a gazdaságfejlesztés is fontos erőforrásként tekint. A rendkívüli intézményi fejlődést az eltelt öt évben megnövekedett sajtóérdeklődés is kíséri.
Az intézményi Sajtóiroda 2018-ban több ezer - az intézmény oktatási, tudományos tevékenységéről szóló, betegellátással, sporttal és közösségi programokkal kapcsolatos - interjú elkészítésében szervezésében segítette az újságírókat, emellett ezer hírt és közleményt, valamint fotógalériát publikált az intézmény híroldalán, a hirek.unideb.hu felületen, az intézmény dolgozói számára pedig eljuttatta a heti hírlevelet (Hírlevél feliratkozás).
A sajtóiroda 820 hírt és 976 fotógalériát publikált az év folyamán - több mint kétszáz alkalommal egyetemi tudományos eredményről és új képzésekről számoltunk be. A hirek.unideb.hu oldalmegtekintéseinek a száma december 19-én átlépte a 471 ezret. Az intézményi sajtófigyelés év végi összesítése szerint eddig az időpontig mintegy 14 ezer regisztrált sajtómegjelenése volt az egyetemnek. Ebből több mint 400 alkalommal tudósított a Debreceni Egyetemről a közmédia, vagy valamelyik országos televíziócsatorna. A szerkesztőségek 230 sajtónyilvános eseményre kaptak meghívót és 848 alkalommal tettek fel kérdéseket az egyetemi sajtóirodán keresztül.
A beiskolázási és külkapcsolati témák mellett januárban a Klinikai Központ lombikprogramjához kapcsolódó fejlesztés és Glant Tibor Szent Korona tanulmánya, februárban a hematológiai osztály átadása, márciusban az állami kitüntetésben részesülő egyetemi dolgozók és Roberto Baggio Futballegyetemi előadása, áprilisban az Európai Egyetemi Játékokban való egyetemi részvétel híre, májusban a Klebelsberg szobor avatása, júniusban a QS-rangsorban való eredményes szereplés híre és a DEAC jégkorongszakosztály bejelentése, júliusban a Campus Fesztiválon az Egyetem tér programjai, augusztusban az egyetemi virágkocsi karneváli szereplése és a gépészmérnöki képzés, szeptemberben a tanévnyitó mellett a 150 éves agrárjubileum és a yoUDay, októberben a FintelligenceLab-átadó és a teniszközpont alapkőletétel, novemberben Székely Tamás kutatócsoportjának a Science-ben publikált cikke, a DEENK Minősített Könyvtári címe, december elején pedig az agráron kitenyésztett csodaponty és a nemzeti oltóanyaggyárral kapcsolatos egyetemi szerepvállalás volt a legnépszerűbb téma a sajtómegjelenéseket összegző statisztikai elemzés szerint.
Hisszük, hogy a Debreceni Egyetem XXI. századi arculatának kialakításához nagyban hozzájárulnak azok az intézményi nyilatkozók: oktatók, kutatók és más munkatársak, akik szakértelmükkel és tudásukkal segítik a tájékoztatási munkát. Közreműködésüket idén is köszönjük, és bízunk benne, hogy az új évben is számíthatunk rájuk, mint ahogy a helyi és országos szerkesztőségekben dolgozó újságírók érdeklődő kérdéseire és tudósításaira is.
Békés, boldog ünnepet, egészségben és sikerekben gazdag új esztendőt kívánunk!
A DE Sajtóiroda munkatársai:
Béres Zsuzsa sajtóreferens
Bódi Sándor fotóriporter
Czellár Anikó sajtóreferens (KEK)
Lipcsei Ildikó irodavezető
Magyarosi Marianna sajtóreferens
Pénzes-Kemecsei Zsuzsa (DEAC)
Terhes Brigitta sajtóreferens
Tóth Henriett sajtóreferens
Takács Péter Levente tartalommenedzser
M. Tóth Ildikó sajtófőnök