Újabb öt fiatal a DEAC-ban

Erdei Zoltán és Antal Arnold Székesfehérvárról, míg Nagy Péter, Márton Koppány és Salló Barna a DHK-ból érkezik a „DEAC-családba”. Mindannyian fiatalok, ambiciózusak és meg akarják mutatni, mit tudnak a jégkorongról.

A 20 éves hátvéd, Erdei Zoltán Debrecenben született, ám már kissrácként elkerült a cívisvárosból, és játékos pályafutása meghatározó részét Székesfehérváron töltötte. Sokszoros ifi és junior válogatott. 2016-tól 48 mérkőzésen szerepelt a MOL és az ERSTE Ligában. A 2013-14-es szezonban csapatával megnyerte az osztrák ifi (EBJL), a következő idényben az osztrák junior (EBYSL) bajnokságot. Erdei Zoltán azt mondta, a DEAC-tól kedvező ajánlatot kapott, ez pedig nagyon jólesett neki.

– Sokat számított emellett az is, hogy a jégkorongról alkotott felfogásom nagyban megegyezik az egyesület nyilvánosságra hozott elveivel. Úgy gondolom, hogy számomra kiváló lehetőségek nyílnak meg itt, már az is nagy megtiszteltetés, hogy magamra ölthetem szülővárosom csapatának mezét. A célom az, hogy minél többet tudjak fejlődni, és minél többet segíthessek a csapatomnak – zárta gondolatait a hátvéd.

A 21 esztendős védő, Antal Arnold Marosvásárhelyen látta meg a napvilágot, később pedig Székesfehérváron lett ifi és junior válogatott sportoló. 2013-2014-ben osztrák ifi, az azt követő idényben pedig osztrák junior bajnoki címet szerzett a Fehérvár AV19 csapatával. A 2016-2017-es és a 2017-2018-as szezonban összesen 37 Mol Liga- és ERSTE Liga mérkőzésen lépett pályára. Antal Arnold legfőképpen azért döntött a DEAC mellett, mert úgy gondolja, itt új impulzusok érik majd, amelyek segítenek abban, hogy jobb sportolóvá váljon.

- Tizennégy éve játszom ugyanabban az egyesületben, és az utóbbi időben úgy éreztem, hogy kezdek belefásulni a napi rutin egyhangúságába. A DEAC-nál új csapat vár, új közeg, új közönség és helyszín, másfajta mentalitás. Bízom abban, hogy ezek serkentőleg hatnak majd a közérzetemre és a játékomra egyaránt – vélekedett Antal Arnold, aki hozzátette, további fejlődésének feltételei teljes mértékben adottak a DEAC-nál.

Az Erste Ligás együttesnél komolyan számolnak az utánpótlásklub, a DHK fiataljainak bevetésével. Közülük többen figyelemre méltó lehetőséget kapnak az ősszel rajtoló szezonban. A klub első ízben három junior jégkorongozó leigazolásáról számolt be.

A 20 éves kapus, Nagy Péter 1997 szeptemberében született Győrben. Hatévesen kezdett jégkorongozni, nyolc évig szülővárosában játszott, majd két évet Budapesten töltött. 15 éves kora óta a Debreceni HK játékosa. A második debreceni szezonjában a hazai U 18-as bajnokság mellett a szlovák ifi 1. ligában is pályára lépett. 33 meccsen .918-as védési százalékkal dolgozott. 2015-16-ban 21 találkozón kapott lehetőséget az osztrák junior bajnokságban (EBYSL), de 3 mérkőzésen pályára lépett a MOL Ligában is. Az elmúlt idényben is főleg az EBYSL-ben vitézkedett, .919-es védési százalékot produkálva. Nagy Péter nagyon jó dolognak tartja, hogy a fiatalok is komoly lehetőséghez jutnak a DEAC-ban.

- Most kiderül, kit milyen fából faragtak! Én személy szerint arra fogok leginkább koncentrálni, hogy felvegyem a versenyt azzal a csapattársammal, akit szintén kapusposztra szerződtetnek. Szeretném elnyerni az edzőim bizalmát, meg akarom győzni őket, hogy meghaladtam a junior szintet és bebizonyítani, hogy képes vagyok stabilan megtámasztani a csapatot. Tudom, hogy ehhez 100 % felett kell teljesítenem valamennyi edzésen és a meccseken is, de állok elébe - hangsúlyozta az ifjú hálóőr.

A csatár poszton bevethető Márton Koppány 1998 márciusában született Csíkszeredán. Szülővárosában sajátította el a hoki alapjait, 2014 óta pedig a Debreceni HK sportolója. A hazai U18-as és U20-as bajnokság mellett az 2014-2015-ös idényben részt vett a szlovák ifi 1. liga küzdelmeiben, a következő szezonokban az osztrák ifi (EBJL) és az osztrák junior (EBYSL) bajnokságokban is jégre lépett. A szlovák ligában 38 meccsen 16 gólt, a magyar U20-ban 47 meccsen 20 gólt jegyzett. Az EBYSL szezonjaiban 65 találkozón 20 góllal terhelte meg az ellenfelek kapuját. 2014 óta 20 VB-meccset játszott a román U18-as és U20-as válogatottban. Koppány elmondta, hogy a felnőtt csapatba kerülés számára is nagyon nagy kihívás.

- Tudom, nehéz dolgom lesz, de fel akarok nőni a követelményekhez, és mindent megteszek a céljaim elérése érdekében. Több mint egy hónapja járok konditerembe, különösen nagy súlyt fektetek az erőfejlesztésre és a gyorsaságom növelésére. Ezekre feltétlenül szükség van ahhoz, hogy én és a kortársaim meggyőzzük a vezetőedzőt arról, hogy helyünk van a csapatban – mondta Koppány, aki hozzátette, reméli, hogy az együttes jó közösséggé formálódik és sikerül legalább az elődöntőig menetelnie.

A szintén csatár Salló Barna 1997 júniusában született Csíkszeredán. 18 éves koráig szülővárosa korosztályos csapataiban játszott, 2015 óta él és sportol Debrecenben. Fokozatosan nőtt fel a magyar és az osztrák junior bajnokság követelményeihez. A 2016-2017-es és a 2017-2018-as EBYSL- szezonja az eredményesség szempontjából is jól alakult, 63 meccsen 29 találatot szerzett. 2015-ben Románia színeiben jégre lépett az U18-as Divízió 2B-s világbajnokságon.

- Számomra a legszimpatikusabb egy sokat korizó, dinamikus, nagy energiákat mozgósító együttes, remélem, a miénk ilyen lesz, és akkor nagyon jól fogom érezni magam. Hogy meddig juthatunk a jövő szezonbeli ERSTE Ligában, azt inkább csak megjósolni lehet, még nem ismerjük az ellenfeleket. Én akkor lennék igazán elégedett, ha eljutnánk minimum a rájátszásig – tekintett előre a csatár.

A szépen alakuló keret most 13 tagú. Hamarosan újabb debreceni juniorok és rutinos, válogatott magyarok érkezését is bejelentheti a klubvezetés.

A DEAC jégkorongcsapatának jelenlegi kerete:

kapus: Nagy Péter

támadók: Berta Ákos, Németh Attila, Molnár Dávid, Vincze Péter, Jakub Izakcky, Dominik Novotny, Márton Koppány, Salló Barna

védők: Hetényi Péter, Jiri Behal, Erdei Zoltán, Antal Arnold