Táncolt az egyetem

Véget ért az első Dance Week egy hétig tartó programsorozata. A tánc világnapja alkalmából rendezett eseményhez több programmal is csatlakozott a Debreceni Egyetem.

Az ünnepet 1982-ben az UNESCO Nemzetközi Színházi Intézetének részlege, a Nemzetközi Táncbizottság hozta létre, az április 29-i időpont Jean-Georges Noverre francia táncos és balettművész születésnapja.

A világnap célja a művészeti ág népszerűsítése, amellyel elérhető, hogy az minél nagyobb teret kapjon a kulturális életben, a hagyományőrzésben, és bekerüljön az oktatási rendszerbe az alapfokú oktatástól egészen az egyetemig.

A Debreceni Egyetemen (DE) a Mozdulj Debrecen Szenior Tánccsoportja Virágos Márta táncoktató vezetésével invitálta közös táncra az intézmény hallgatóit és oktatóit.

A Mozdulj Debrecen program keretében két éve alakult meg a tánccsoport, tagjainak száma mára meghaladja a 160 főt.

- A táncnak szentelt héten egyetemi dolgozóként és a csoport vezetőjeként egyaránt fontosnak tartottam, hogy az egyetem is hozzájáruljon a programokhoz, ezért a Mozdulj Debrecen Szenior Tánccsoportjának részvételével szerettük volna bebizonyítani egy flashmob keretében, hogy a tánc kortalan, a mozgás minden életkorban és munkakörben fontos, hogy megőrizhessük fittségünket a stresszes tanítási órák vagy a számítógép előtt munkával töltött tevékenység mellett is – mondta a hirek.unideb.hu portálnak Virágos Márta.

A tánc nélkülözhetetlen kelléke a zene, amit a szervezők a Főépület előtt rendezett közös megmozduláshoz is a kortalanság jegyében állítottak össze.

A tánc világnapja alkalmából április 26. és május 4. között első alkalommal rendezett Debrecen Dance Week-hez a DE Bölcsészettudományi Kar (BTK) Művészeti Központja is csatlakozott. A Főépület Aulájában a Csokonai Nemzeti Színház nemrég megalapított tánctagozata tartott rendhagyó órát.

- A Művészeti Központ egyik kiemelt területe, hogy együttműködve a különböző intézményekkel szerepet vállaljon a város kulturális életében. A mostani programsorozat lehetőséget nyújtott arra, hogy egyik kiemelt partnerünkkel, a Csokonai Nemzeti Színházzal, illetve annak tánckarával dolgozzunk együtt – tájékoztatott Lakó Zsigmond, a DE BTK Művészeti Központ igazgatója.

A program során Domoszlai Edit, a Gradient Kortárs Balett vezetőjének irányításával és a tánckar tagjainak közreműködésével a hallgatók ízelítőt kaphattak a kortárs tánckultúrából.

Az egyetem Hortobágy Néptáncegyüttesének tagjai pedig a város néptánccsoportjaival közösen a VOKE Egyetértés Művelődési Központban rendezett gálaesten léptek fel.

Sajtóközpont – BZs