Szép sikerek és fájó vereségek

A Debreceni Egyetem férfi futsalcsapata magabiztos győzelmet aratott hazai pályán. Megszerezték első sikerüket a szezonban kézilabdázóink, míg női röplabdázóink a fővárosban diadalmaskodtak. Sajnos nem sikerült jól jégkorongozóink, kosárlabdázóink, labdarúgóink és férfi röplabdázóink mérkőzése.

Jégkorong – továbbra sem megy
Három vereséggel tér haza az erdélyi túráról a Debreceni Egyetem jégkorongcsapata. Csütörtökön Gyergyószentmiklóson 3-2-re, pénteken Brassóban 4-2-re, míg vasárnap este Csíkszeredában 6-3-ra kaptak ki a mieink. A DEAC így a 11 csapatos bajnokság 9. helyén áll két győzelemmel és nyolc vereséggel. Pénteken a Titánokat fogadjuk, akik felett nemrég sikerült diadalmaskodni. Remélhetőleg ezúttal is így lesz, mert szükség lenne egy lélekemelő sikerre.

"Jól kezdtük a mérkőzést, az első harmadunk rendben volt – kezdte a legutóbbi, Csíkszereda elleni mérkőzés értékelését David Musial vezetőedző. – Aztán a második játékrészben teljesen másképp jöttünk ki a jégre, nem úgy játszottunk, ahogy kellett volna, ott szúrtunk el mindent. A harmadikban próbáltunk kapaszkodni, de már túl késő volt. Két sérült alapjátékosunk is vissza fog térni jövő héten, akikkel remélhetőleg újból megtaláljuk önmagunkat, és találkozókat tudunk nyerni."

Kosárlabda – szétestünk a fordulás után
Hazai pályán szenvedett 13 pontos vereséget a DEAC-Tungsram kosárlabdacsapata az NB I. hatodik fordulójában az EGIS Körmend ellen. Milenko Topics együttese az első félidőben már 19 ponttal is vezetett, de a fordulás után teljesen szétesett a játékuk, így megérdemelt vendégsiker (76-89) született.

"Az elején sikerült megvalósítani sok mindent az eltervezettekből, a körmendi dobókat jól hatástalanítottuk. Az első félidőben akár el is dőlhetett volna a találkozó, a szünetben meg is beszéltük, hogy hasonló agresszivitással kell folytatnunk, azonban valami megváltozott. A Körmend elkapta a fonalat, és ezzel nem igazán tudtunk mit kezdeni, extra dobásaikkal kizökkentették a fiúkat, így sajnos nem sikerült kilábalni a hullámvölgyből. A Körmend felkeményedett játékának köszönhetően meg tudta fordítani a mérkőzést, és teljesen megérdemelt győzelmet aratott. Meg kell találnunk, mi okozta a vereséget, és menni kell tovább" – nyilatkozta Milenko Topics, a DEAC vezetőedzője.

Futsal – kiütéses győzelem
A DEAC férfi futsalcsapata a Nyírgyulaj együttesét látta vendégül az NB I 8. fordulójában. A mieink szórakoztató, színvonalas játékkal kiütéses, 8-3-as győzelmet arattak a vendégek felett. Elek Gergő együttese így továbbra is az előkelő, második helyen áll a tabellán.

Labdarúgás – a játékvezetők ítéleteit nem bírta el a DEAC
A DEAC labdarúgócsapata 4-1-re kikapott hazai pályán a bajnokságban még veretlen Kazincbarcikától. A vendégek az első félidőben két tizenegyest is kaptak, a szünet után pedig a kapusunkat kiállította a játékvezető, és ezek az ítéletek megpecsételték a sorsunkat.

Kézilabda – megvan az első győzelem
Megszerezte első győzelmét a DEAC kézilabdacsapata a 2021-2022-es szezonban. A Ferencváros U21 ellen végig magabiztos teljesítményt nyújtva nyertek a mieink 33-30-ra.

Röplabda – nem borult a papírforma
A DEAC férfi röplabdázói megkezdték szereplésüket az Extraligában. Fodor Antal tanítványai az első fordulóban rögtön egy nehéz ellenféllel találták szembe magukat, hiszen a címvédő Pénzügyőr otthonában léptek pályára. Bár a hazaiak hozták a kötelezőt, és 3:0-ra megnyerték a mérkőzést, de a mieink alaposan megnehezítették a dolgukat minden szettben.

"A bajnoki rajton a tavalyi legjobb eredményeket produkáló gárda vendége voltunk. A csapatom olyan teljesítményt nyújtott, amivel abszolút elégedett vagyok. Nem veszélyeztettük ugyan a Pénzügyőr győzelmét, de meg kellett küzdeniük a pontokért” – értékelt a lefújás után a DEAC vezetőedzője, Fodor Antal.

Női röplabdázóink az NB II-es bajnokság E-csoportjában a forduló előtt még veretlenül álló TFSE otthonába látogattak, és sikerült meglepniük a fővárosiakat, ugyanis 3:1-es vendégsiker született.

Elismerésben részesült a DEAC
A Sportegyesületek Országos Szövetsége közgyűlést tartott Budapesten, a Magyar Sport Házában, ahol a beszámolók és programok elfogadása után kitüntetéseket adtak át.  A DEAC abban a megtiszteltetésben részesült, hogy kiemelkedő közösségteremtő munkájáért elismerést kapott. A plakettet egyesületünk elnöke, Jávor András és ügyvezetője, Lóczi Lászlóné Kovács Marianna vette át Deutsch Tamástól, a SOSZ elnökétől.

"A SOSZ-nak több mint hétszáz sportegyesület a tagja, mi nem vagyunk köztük, ezért is megtiszteltetés számunkra, hogy mint „külsős” klub elismerést vehettünk át – hangsúlyozta Jávor András. – Arról nem is beszélve, hogy ilyen díjat mindössze két egyesületnek osztottak ki, és az egyik a DEAC. Ez is bizonyítja, hogy jó munkát végzünk, amit mások értékelnek. Folyamatosan gyarapodunk, és arra törekszünk, hogy a jövőben is mindent megtegyünk a szakosztályaink sportolóiért. A tervek között szerepel egyébként, hogy tagja legyünk ennek a szervezetnek. Az az összefogás, ami jellemezi ezeket a klubokat, nagyon hasznos, és kötelességünknek érezük, hogy ebben mi is részt vegyünk” – jelentette ki a DEAC elnöke.

Világbajnok DEAC-osok
Törökországban, a beleki Megasaray Tennis Academy 21 pályás központjában rendezték a teniszező orvosok 50. világbajnokságát, a World Medical Tennis Society jubileumi eseményét. A DEAC-ot két orvos képviselte az eseményen: Bágyi Kinga, női teniszcsapatunk vezetője és Orosz László, a DEAC Old Boys játékosa, mindketten egyben a Debreceni Egyetem oktató orvosai is. Bágyi Kinga, a Fogorvostudományi Kar docense, az intézmény dékánja, megnyerte az 50+ korosztály egyéni küzdelmeit, begyűjtve ezzel saját karrierje 21. orvosvilágbajnoki címét, emellett párosban, Olivije Gustiene társaként ezüstérmes lett, akárcsak vegyes párosban, ahol a Debreceni Egyetemen Klinikai Campusán dolgozó Orosz László volt a partnere.

A pandémia miatt az utolsó pillanatig hezitáltunk, hogy utazzunk-e az idei világbajnokságra, ezért a felkészülési időszak is teljesen másképpen alakult, jóformán elmaradt – mondta a deac.hu-nak Bágyi Kinga. – Mégis jó döntést hoztunk, mert felejthetetlen egy hetet töltöttünk el egy nagyon jó társaságban, izgalmas meccseket játszva. A világ minden tájáról érkeztek sportolók, a körülmény és az időjárás is kegyes volt hozzánk. A szervezés terén kitettek a törökök magukért, hisz ez az idei az 50., jubileumi rendezvény volt, amire már évek óta nagyon készültek. A pályák nemzetközi mércével nézve is tökéletes minőségűek voltak, edzőtáborok és ITF-versenyek helyszínei. A rendezők mindenre aprólékosan odafigyeltek, hogy mindenki jól érezze magát, és a több versenyszám és korosztály miatt ne legyen semmi fennakadás. A három esti program pedig lehetőséget teremtett az ismerkedésre és a felhőtlen szórakozásra. A különleges jubileumi érmek elkészítésével pedig egy helyi török kerámiaművészt bíztak meg.