Példamutató adományozás

Több mint 8 millió forintot kapott a Leukémiás Gyermekekért Alapítvány. A felajánlott összegből egy korszerű testösszetétel-elemző műszert vásárolnak a Gyermekgyógyászati Klinika gyermekhematológiai-onkológiai részlegére.

- Nincs annyi pénz, amennyit ne lehetne elkölteni egy olyan nemes cél érdekében, mint a daganatos gyermekek gyógyításának támogatása – hangsúlyozta Csernoch László, a Debreceni Egyetem tudományos rektorhelyettese a Kenézy Villában tartott keddi ünnepélyes adományátadáson. A tudományos rektorhelyettes példamutatónak nevezte a Celanese Magyarország Kft. több éves tevékenységét, amely során nem csak adománnyal, de önkéntes tevékenységgel is segítették a Gyermekgyógyászati Klinika gyermekhematológiai-onkológiai részlegét.

Kiss Csongor, a Leukémiás Gyermekekért Alapítvány kuratóriumi elnöke, a Debreceni Egyetem Gyermekhematológiai-Onkológiai Tanszékének vezetője kiemelte, hogy az idén 28 éves alapítvány tevékenysége túlmutat az egyszerhasználatos eszközök és ruhák beszerzésén, az elmúlt években rengeteget tettek a Gyermekgyógyászati Klinika gyermekhematológiai-onkológiai részlegén ápoltak jobb ellátásáért és mindennapjainak komfortosabbá tételéért.

- Fontos, hogy legyen megfelelő árnyékolás, klímaberendezés, korszerű ágyakon tudják elhelyezni a beteg gyermekeket, illetve a szüleiket. Emellett a megfelelő szintű gyógyításhoz, betegellátáshoz az orvosok, nővérek, asszisztensek naprakész szaktudására is szükség van, amihez elengedhetetlen a folyamatos továbbképzés. Ezeken túl egyetemi kutatóként olyan tudományos munkát kell végeznünk, amely segít abban, hogy a holnap betegeinek nagyobb esélye legyen a gyógyulásra – sorolta az alapítvány tevékenységét Kiss Csongor.

A tanszékvezető kiemelte, bár a gyermekkori daganatos, vérképzőszervi betegségek viszonylag ritkák, mégis a gyermekkori halandóság második leggyakoribb okát képezik a balesetes halálokot követően.


- Nagyon fontos, hogy ezek a súlyos beteg gyerekek tudják, érezzék, hogy a bajban van segítség, és a gyógyulást követően is lesz, aki segít visszatérni a megszokott környezetbe. Ez egy felelősségteljes munka, valódi küldetés, hogy ennek minden momentumában segítsünk, ezért csináljuk ezt szívesen, nagy szeretettel és odafigyeléssel – hangsúlyozta Kiss Csongor.

Katona István, az adományozó Celanese Magyarország Kft. ügyvezető igazgatója elmondta, hogy vállalatuk 10 évvel ezelőtt dolgozói kezdeményezésre hívta életre budapesti jótékonysági munkacsoportját, amely 3 éve működik együtt a Leukémiás Gyermekekért Alapítvánnyal.

- Kezdetben önkéntes napokkal, kézműves foglalkozással, játékkal segítettünk a gyermekhematológiai-onkológiai részleget, majd csatlakoztunk a "Legyen Ön is Karácsonyi Angyal" projekthez, idén pedig már ezzel az összeggel is hozzá tudunk járulni a hatékonyabb, eredményesebb betegellátáshoz. Ma Magyarországon nagyon sok cél van, ami mellé érdemes odaállni, ám a gyermekek gyógyulása kiemelkedik ezek közül – fogalmazott Katona István.

A 8114717 forintos virtuális bankjegyet Béres Babett gyógyult beteg, a Leukémiás Gyermekekért Alapítvány „arca” vette át. Kiss Csongor tanszékvezető elmondta, hogy a Gyermekgyógyászati Klinika igazgatójával, Veres Gáborral egyeztetve úgy döntöttek, hogy egy korszerű testösszetétel elemző műszert vásárlására, illetve a berendezéshez kapcsolódó diagnosztikai módszerek fejlesztésére költik az összeget.

- A daganatos betegek kezelésénél fontos, hogy pontosan meghatározzuk a gyermekek tápláltsági állapotát, ugyanis az lényeges adatokat árul el a betegség előrehaladásáról – magyarázta Kiss Csongor.

A Debreceni Egyetem Gyermekgyógyászati Klinika évek óta hazánk második legforgalmasabb gyermekhematológiai-onkológiai ellátóhelye, ahova nem csak az ország minden tájáról, de a határon túlról is érkeznek beteg gyermekek.

Sajtóiroda - TPL