Népszerű volt a jubiláló Egyetem Tér

Idén tizedik alkalommal várta gazdag programkínálattal a fesztiválozókat a Debreceni Egyetem. Az Egyetem Téren tizenöt standon az intézmény mintegy harminc szervezeti egysége mutatkozott be, emellett két színpadon zenés és szórakoztató programok is várták az érdeklődőket.

- A legelső alkalommal elsősorban arra voltunk kíváncsiak, hogy egyáltalán van-e létjogosultsága az ismeretterjesztő, tudományos, valamint az egyetemi életet bemutató kínálatnak, de az elmúlt évek bebizonyították, hogy jó ötlet volt a kezdeményezés, hiszen mára a fesztivál el sem képzelhető Egyetem Tér nélkül – mondta a hirek.unideb.hu portálnak az akkor főszervező Mándy Zsuzsa, a Debreceni Egyetem (DE) Tudományos Igazgatóságának munkatársa.

A programok évről évre gyarapodtak az egyetemi fesztiválhelyszínen.

Idén a tudományos érdekességeket játékos formában bemutató standok mellett az UniPass Színpadon délutánonként izgalmas beszélgetéseken mutatkoztak be olyan élsportoló hallgatók, mint a DEAC kosarasai, a jégkorongozó Mihalik Gergő és a DVSC labdarúgója, Bárány Donát. A most első alkalommal állított önálló Debreceni Egyetem Színpadon pedig többek között a Brains, a Margaret Island, a Republic, az R-Go, a BSW, Nótár Mary, Manuel és T. Danny várta a zenekedvelő közönséget.

- Fontos újítás volt, hogy egységes megjelenéssel, egyetemi színekbe tudtuk öltöztetni az egyetemi területet, megteremtve ezzel a Campus Fesztiválon is az egyetemi hangulatot – hangsúlyozta a fesztiválzárást követően Rőfi Mónika.

A DE Rendezvénykoordinációs és Alumni Központ vezetője a programokkal kapcsolatban kiemelte: a rendezvényre igénybe vehető területet maximálisan kihasználták az intézményi egységek, akik pályázat útján szereztek jogosultságot a részvételre.

– Négyszeres túljelentkezés volt a kitelepülő helyekre, ezért a legérdekesebb, leginteraktívabb, fesztiválhoz leginkább illő programokból állítottuk össze az Egyetem téri csapatát – tette hozzá Rőfi Mónika.

A népszerűségi listát a robotpilóta, a védőnők linzeraktív babái, az ultrahangos vizsgálatok és a szabadulószoba vezette, ahol folyamatos volt az érdeklődés. Nagy sikert aratott a karibi pult is, ahol pontokat gyűjtve a „leckefüzetbe”, egyetemi készítésű szörpöket és a Mádi Borakadémia jóvoltából fröccsöt is lehetett nyerni és nyelni.

És bár a Campus Fesztiválon bezárt az Egyetem tér, az intézményben a nyár ellenére sem áll meg az élet, hiszen a Rendezvénykoordinációs és Alumni Központ máris az augusztus 20-i Virágkarneválhoz kapcsolódó meglepetéssel készül a Főépület előtti téren.

Az őszi egyetemi nagyrendezvények sora szeptemberben hagyományosan a Főnix Arénában rendezett intézményi tanévnyitóval indul, amelyet szeptember 18-án a yoUDay stadionshow-ja, majd szeptember 27-én a Kutatók Éjszakája követ, szeptember 28-án pedig az öregdiákoké lesz a főszerep az intézményi Alumni Napon.

Sajtóközpont - BZs