Matiné és rangadó vár a szurkolókra

Tévés meccsen gyűjthetik be a pontokat a hétvégén a Debreceni Egyetem jégkorongozói. Futsalosaink és a floorballosok szintén itthon lépnek pályára, a többi csapatunk idegenbe utazik.

Jégkorong
Legutóbbi mérkőzésén a magyar bajnoki címvédő Ferencvárost idegenben 4-0-ra legyőzte a DEAC az Erste Ligában. A fekete-fehérek ezúttal tévés meccsen növelhetik győzelmeik számát, november 20-án, vasárnap 14 óra 05 perckor a DVTK Jegesmedvéket fogadják a Debreceni Jégcsarnokban, előtte matinéval várják az érdeklődőket. A rangadót az M4 Sport élőben közvetíti.

Futsal
A Nyírbátort fogadja a DEAC férfi futsalcsapata az NB I 11. fordulójában, a november 21-én, hétfőn 18:30-kor kezdődő meccset a DESOK-ban rendezik. A hatodik helyen álló, 18 pontos DEAC győzelmi reményekkel lép pályára az eddig hat pontot gyűjtött, 10. helyezett Nyírbátori SC ellen.

Az első osztályú női futsalbajnokságban 19-én, szombaton szurkolhatunk a mieinknek, a szintén a DESOK-ba kiírt mérkőzésen az Újpest FC ellen játszanak. A találkozó 18 órakor kezdőik.

- Nem lehet félvállról venni az újpestieket. Bár eddig nem remekeltek, nagyon erőszakosak, nem ismernek elveszett labdát, vagyis meg tudják nehezíteni bárkinek az életét. Nyilván itthon szeretnénk tartani a három pontot, de nem hiszem, hogy könnyű meccs vár ránk. Maximális koncentrációval győzhetünk, emellett az is fontos lesz, hogy a helyzeteinket milyen arányban értékesítjük. A szeptemberi mérkőzéshez képest új dolgokkal készülünk, remélem, ezek beválnak. A sérüléssel bajlódó Horváth Vikire még mindig nem számíthatunk, de szerencsére egyre jobb állapotban van, rajta kívül úgy fest, hogy teljes kerettel állhatunk ki – mondta rutinos játékosunk, Csepregi Gabriella.

Röplabda
Kecskeméti sikere után Székesfehérváron száll harcba a pontokért csapatunk a férfi Extraliga hétvégi találkozóján. Szombaton 18:30-kor a MÁV Előre FC - Foxconn fogadja Fodor Antal alakulatát.

A női NB II Kelet alapszakaszában is pályára lép a DEAC, a negyedik helyen álló egyetemisták a 6. pozíciót elfoglaló HÉP-RÖPKE SE vendégei lesznek. A mérkőzést szombaton 18 órakor kezdik Kecskeméten.

Labdarúgás
Az utóbbi három fordulóban kétszer győzött és egy döntetlent játszott a DEAC labdarúgócsapata az NB III Keleti csoportjában. A fekete-fehérek most hétvégén Hatvanban szereznék meg a három pontot, szombaton 13 órakor kezdődik az összecsapás.

- Azon leszünk, hogy az idei utolsó idegenbeli mérkőzésen megszerezzük a három pontot. A korábban a DVSC-vel nagy sikereket elért Zoran Szpisljak az edzőjük a hatvaniaknak, vagyis némileg presztízsmeccsként is tekinthet a találkozóra. Az újonc biztosan szervezett futballal rukkol majd elő, azonban ott is szeretnénk nyerni – nyilatkozta a csapatkapitány, Sándor Tamás.

Kézilabda
Ózdon, a Marosi István Városi Sportcsarnokban játszanak a férfi NB I/B következő fordulójában a DEAC kézilabdázói. A szombaton 18 órakor kezdődő meccset a mieink éppen az Ózd mögött, a 11. helyen várják.

- Kijelenthetjük, hogy azonos képességű csapatok találkoznak. Nyáron két felkészülési mérkőzést játszottunk az ózdiakkal, ezekből messzemenő következtetéseket nem érdemes levonni, bár az hasznos, hogy tudjuk, nagyjából mire számíthatunk tőlük. Nem hiszem, hogy megrendültek volna a legutóbbi három vereségtől, inkább azt gondolom, fűti őket a bizonyítási vágy. Ózdon egyik együttesnek sincs könnyű dolga, mivel a hazai szurkolók remek hangulatot teremtenek. Ellenfelünk kissé szokatlan stílusban kézilabdázik, például az akcióit elég lassan szövögeti, ettől függetlenül ez a taktika rendre eredményre vezet. Jó lenne, ha végre idegenben is nyernénk már, ehhez stabil védekezésre lesz szükség, a megszerzett labdákból pedig könnyű gólokat kell szerezni. Nem tudom, hogy eddig miért nem jött össze a pontszerzés idegenben, de abban biztos vagyok, hogy egy győzelem átszakítaná a gátakat – fogalmazott a tapasztalt beálló, István Péter.

Floorball
A jelenleg az első helyről egyetlen ponttal lemaradó DEAC férfi együttese a Kecskeméti János Sportcsarnokban vívja soros bajnokiját az OB I-ben. A hajdúságiak szombaton 17:30-kor fogadják a Phoenix FSE Wizardsot, amely az első helyen áll.