Laborfejlesztés a Teva támogatásával

Mikroszkópokat vásárolt a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara a Teva Gyógyszergyár anyagi segítségével. A vállalat másfél millió forintos támogatásával beszerzett eszközöket a biotechnológus, a biológus és a biomérnök képzés gyakorlati oktatásában használják. A legújabb fejlesztéseket a kar vezetői pénteken mutatták be a cég képviselőinek.

A Debreceni Egyetem és a Teva Gyógyszergyár Zrt. kapcsolata több évtizedre nyúlik vissza. Az együttműködés eredményeként először a Gyógyszeripari Kihelyezett Tanszéket, majd az Ipari Gyógyszergyártás Kihelyezett Tanszéket hozták létre. 
Az elmúlt években több mint ezer hallgató töltötte a cégnél a kötelező nyári szakmai gyakorlatát, vett részt szakmai oktatáson vagy írta szakdolgozatát a Teva szakembereinek témavezetésével.  

A gyógyszergyár eddig összesen több mint 80 millió forintot fordított a kihelyezett tanszékek működésére. A vállalat legutóbb másfél millió forinttal segítette a gyakorlati képzés fejlesztését.  A támogatást infrastrukturális beruházásra, eszközparkbővítésre fordította a kar. 

A Molekuláris Biotechnológiai és Mikrobiológiai Tanszék hallgatói mikrobiológiai laboratóriumába LED megvilágítású, nagy nagyításra is alkalmas binokuláris fénymikroszkópokat, egy digitális LCD mikroszkópot, egy kisebb nagyítású, telepmorfológiák elemzésére alkalmas zoom sztereomikroszópot, valamint egy USB digitális mikroszkópot vásároltak.  

Az eszközöket a biotechnológus, a biológus és a biomérnök - magyar és angol nyelvű - képzés mikrobiológiai témájú gyakorlatain használják. A vállalat támogatásából emellett felújították és bebútorozták a tanszéki étkezőt.  

Az elkészült beruházásokat Kun Ferenc dékán és Pócsi István, a Molekuláris Biotechnológiai és Mikrobiológiai Tanszék tanszékvezető egyetemi tanára mutatta be a Teva Gyógyszergyár Zrt. képviselőinek, Váradi Judit HR igazgatónak, valamint Gary Baker magyarországi hatóanyaggyártásért felelős igazgatónak.

Sajtóközpont - CzA