Idei utolsó meccsükre készülnek a labdarúgók

A Debreceni Egyetem jégkorongozóira két hazai mérkőzés vár december első hétvégéjén. Itthon játszanak kosárlabdázóink, labdarúgóink és futsalosaink is. A többi csapat idegenbe utazik.

Jégkorong
Két hazai találkozó előtt áll a DEAC hokicsapata az Erste Ligában. Mindkét összecsapást a Debreceni Jégcsarnokban rendezik, pénteken, illetve vasárnap 18:30-tól. Előbb a Sport Club Csíkszereda, majd a hét utolsó napján a FEHA19 együttese látogat a cívisvárosba.

- Még mindig ápolgatjuk a sérültjeinket, így ismét a fiatalok kapnak lehetőséget, remélve, hogy több játékost már nem fogunk elveszíteni. A Csíkszeredánál edzőcsere történt, ott most mindenki bizonyítani akar, de az sem lehetetlen, hogy többet vesz ki belőlük a DAB elleni találkozó, mint szeretnék. Néhány kérdésre mindenesetre választ fogunk kapni – fogalmazott a szakvezető, György József.

Kosárlabda
A Szeged elleni győztes itthoni  találkozó után ismét az Oláh Gábor utcai sportcsarnokban játszik a férfi kosárlabdacsapat az NB I/A hétvégi fordulójában. December 3-án, szombaton 18 órakor az Egis Körmend lesz Polyák Lászlóék vendége.

Futsal
A DEAC férfi futsalcsapata csütörtökön 7-1-re nyert az ELTE otthonában, december 5-én, hétfőn 18:30-tól pedig a DESOK-ban lesz jelenése. Elek Gergőék az Aramis ellen harcolnak az újabb NB I-es pontokért.

A DEAC női futsalosai 2021-ben és 2022-ben is megnyerték a Magyar Kupát. Quirikó Vivien tanítványai az újabb címvédés felé az első lépést vasárnap 18 órakor az Újfehértó otthonában tehetik meg.

Kézilabda
A férfi kézilabda NB I/B-ben szereplő egyetemi csapat is idegenbe utazik december 3-án, szombaton, a BFKA-Veszprémmel játszanak 18 órától a DEVM Közhasznú Alapítvány Sportcsarnokban.

- A bajnokság talán legfiatalabb átlagéletkorú gárdájával csapunk össze, amely modern, dinamikus kézilabdát játszik. Nagy sebesség jellemzi a veszprémieket, a megszerzett labdákból villámgyors ellentámadásokat vezetnek, vagyis a rossz passzok számát minimalizálnunk kell. Amennyiben a fiúk betartják a taktikai utasításokat, reális esélyünk lehet a győzelemre. Szerencsére sérülés nem nehezíti a dolgunkat, izomszakadása után már Gidai Mátéra is számíthatunk, visszatérésével jobb szélen bővültek a variációs lehetőségeink. Jól dolgoztak a srácok az edzéseken, ami szintén növelheti a reményeinket – mondta előzetesen a DEAC edzője, Mándi Norbert.

Labdarúgás
Az őszi szezon utolsó fordulóját rendezik hétvégén az NB III Keleti csoportjában. A dobogóra hajtó DEAC vasárnap 13 órakor a Füzesgyarmati SK-t látja vendégül a Dóczy utcai sportcampuson.