Átvették diplomájukat a TTK végzősei

Új természettudományos szakemberek: bio-, vegyész- és villamosmérnökök, fizikusok, matematikusok, biológusok, geográfusok, anyag-, valamint környezetkutatók végeztek a Debreceni Egyetemen. A Természettudományi és Technológiai Kar pénteki ünnepségein több mint háromszázan vették át diplomájukat. 

-    A Természettudományi és Technológiai Kar hallgatójának lenni, annak követelményeit teljesíteni, rangot jelent. Szakjainkon nem csak elméleti tudást szeretnénk átadni, de gyakorlatorientált képzéseinkkel lehetőséget biztosítunk arra, hogy a hallgatóink olyan készségeket és kompetenciákat fejlesszenek ki, amelyekre a munkaadóknak leginkább szüksége van. Ehhez a Kar kiterjedt kapcsolatrendszert hozott létre a régió nagyvállalataival, és gyakorló szakembereket vontunk be az oktatásba, hogy minél jobban figyelembe vehessük a munkaerőpiac igényeit- emelte ki ünnepi beszédében Kun Ferenc dékán. 

A professzor hozzátette: a fejlesztőmunka eredményeként 2016 szeptemberében a mérnökszakokon, 2018-tól pedig már több természettudományos mesterszakon elindult a duális képzés. A kar az ipar és a tudomány fejlődését követve folyamatosan bővíti képzési kínálatát. Elindult a biotechnológia alap-, és a geoinformatika mesterszak, a Műszaki Karral közösen pedig idén februártól a villamosmérnök mesterszak, szeptembertől pedig már az új anyagmérnök alapszakon is lehet tanulni. 

-    A színvonalas kutatómunkát kiválóan jelzi, hogy a kar 5 szervezeti egysége kapta meg az MTA Kiváló Kutatóhely címet, eddig 5 munkatársunk nyert Lendület, 2 pedig Élvonal kutatócsoportot, és jelenleg a Magyar Kutatási Hálózat 10 kutatócsoportja működik a TTK-n. A közelmúlt pályázatain 4 milliárd forintos összegben nyertek támogatást kutatóműhelyeink- ismertette Kun Ferenc. 

A Természettudományi és Technológiai Karon BSc képzésben nappali tagozaton 152, levelező tagozaton pedig 5 biológus, biomérnök, fizikus, geográfus, matematikus, vegyész, vegyészmérnök és villamosmérnök végzett. Nappali tagozaton MSc képzésben 103, osztatlan képzésben 24, szakirányú továbbképzésben 7, levelező tagozaton MSc képzésben 34, távoktatás tagozaton pedig 18 többek között okleveles tanár, alkalmazott matematikus, anyagkutató, biológus, biotechnológus, fizikus, geográfus, hidrobiológus, környezetkutató vette át diplomáját a pénteki két ünnepségen.  

A végzős hallgatókat és az oktatókat is jutalmazták (kitüntetettek névsora csatolva). 
A Debreceni Egyetem rektora a Debreceni Egyetem Emlékérem kitüntetést adományozta Bányai István professzor emeritusnak, a Fizikai Kémiai Tanszék munkatársának az intézmény fejlődéséért, szakmai színvonalának emeléséért kifejtett kiemelkedő tevékenységéért. A címzetes egyetemi tanári címet pedig az egyetem tevékenységét, fejlesztési feladatait segítő óraadó oktatónak, Baranyai Zsoltnak, a Bracco Imaging gyógyszervállalat osztályvezetőjének ítélték oda.


A kar Kiemelt Támogatója Díjat idén a MOL Petrolkémia Zrt. kapta. Az elismerést Császár Péter vezérigazgató vette át.
A Debreceni Egyetem Kiváló Hallgatója kitüntetésben Szabó Dávid Ruben okleveles vegyész részesült, a Magyar Vegyipari Szövetség (MAVESZ) Elnökségének Kiváló vegyészmérnöki tanulmányokért díját pedig Makrányi Dávid okleveles vegyészmérnök kapta.    

Sajtóközpont - CzA
Dokumentumok