Élményekkel teli tábor a GTK-n

A nagy sikerű őszi rendezvény után nyáron is várja a középiskolásokat a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kara (DE GTK) által életre hívott EconoMeet. Korlátozott számban még lehet jelentkezni az ingyenes szakmai élménytáborba, melyen az új ismeretek és kapcsolatok mellé bónuszként 20 felvételi pontot is kaphatnak a résztvevők.

Augusztus 22. és 24. között rendezik a GTK szakmai élménytáborát. A II. EconoMeet nem mindennapi lehetőséget kínál az érdeklődő fiatalok számára: megismerhetik a Debreceni Egyetem és a Gazdaságtudományi Kar tudományos életét, küldetését, illetve jövendőbeli csoporttársaikat és oktatóikat már az egyetemi évek megkezdése előtt.

A tábor ideje alatt a kar oktatói, hallgatói és a középiskolások egy-egy tanulóközösséget hoznak létre, így kiscsoportos projektmunka keretein belül mélyülhetnek el a különböző szakterületek rejtelmeiben. A tábor végén a diákok egy zárókonferencián mutatják be, mire jutottak.

Ezen felül a csapatépítő és szórakoztató tevékenységek is helyet kapnak, így a tudományos programokon, szakmai fejlődésen és kapcsolatépítésen túl a kikapcsolódásra is lehetősége lesz a jövő generációjának. Sőt, a diákok ezúttal a BMW Group Debrecenben épülő gyárába látogathatnak el, ahol körbevezetik őket és egy új fejlesztést is testközelből nézhetnek meg.

Mindezen lehetőségeken túl a részvétel és az elvégzett projektfeladat 20 intézményi pontot is jelent minden diáknak, aki a felvételin a DE GTK valamely szakára adja be jelentkezését.

- A 2024. évi általános felvételi eljárás végéhez közeledünk, és jól látszik a munka ezen szakaszában, hogy milyen fontos szerepe lehet a táborral szerezhető 20 pontnak is abban, hogy valaki bejut-e az általa első helyen megjelölt szakra – mondta Fenyves Veronika, a GTK dékánja.

Az EconoMeet ingyenes, ugyanakkor a részvétel feltételekhez kötött. Be kell adni egy motivációs levelet, egy szaktanári ajánlást és egy pályamunkát. A jelentkezési határidő augusztus 1., a kiadó helyek gyorsan fogynak, így aki részt szeretne venni a szakmai élménytáboron, annak érdemes igyekeznie. Minden további fontos információ megtalálható itt.