Rangos elismerés a DE agrárszakemberének

A Debreceni Egyetem MÉK Ökológiai Gazdálkodási-, Kooperatív Kutatási és Tudástranszfer Központ vezetője lett Az Év Ökológiai Gazdálkodója. Vad Attila Az Év Agrárszakembere-díjátadó ünnepségen kapta meg az elismerést szombaton Egerben.

Az Agrotrend Csoport 9 éve díjazza azokat az agrárszakembereket, akik rendkívüli teljesítményükkel, ötletgazdagságukkal, céltudatosságukkal, elkötelezettségükkel és kitartásukkal sokat tesznek a mezőgazdaságért.

- Magyarország megerősödése és továbbfejlődése nagyban függ az agráriumban dolgozóktól. Az Év Agrárszakembere-díj pedig ráirányítja a figyelmet a legjobbakra, akik hozzáértésen alapuló hitelességükkel tekintélyt, rangot adnak a mezőgazdaságnak, akikre érdemes odafigyelni, akiket érdemes követni – mondta a díj kapcsán Nagy István agrárminiszter, a rendezvény fővédnöke.

Idén 11 kategóriában osztották ki az év gazdálkodója-díjakat. Az agrárinnováció, az agrárgépészet, az állattenyésztés, a feldolgozó-élelmiszeripar, az ökológiai gazdálkodás, a kertészet, az erdőgazdálkodás, a szántóföldi növénytermesztés és a növényvédelem területén ismerték el a legjobbakat, emellett megválasztották az év fiatal gazdáját, valamint a jövő agrárszakemberét is.

Az Év Ökológiai Gazdálkodójának idén Vad Attilát, a Debreceni Egyetem (DE) Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar Ökológiai Gazdálkodási-, Kooperatív Kutatási és Tudástranszfer Központ vezetőjét, az AKIT Debreceni Tangazdaság és Tájkutató Intézet igazgatóját választották, a díjat Stündl László, a debreceni agrárkar dékánja adta át.

- A szabályozók és a támogatások révén egyre népszerűbb az ökológiai gazdálkodás, amelynek elterjedését a piac korlátozhatja. Jelenleg a hazai, ökológiai gazdálkodásból származó termékek jelentős része exportra kerül. Az organikus-, biogazdálkodás jövője szempontjából ezért fontos lenne a fogyasztás ösztönzése és a fogyasztók érzékenyítése – emelte ki Vad Attila.

A DE AKIT Agrár Kutatóintézetek és Tangazdaság tudományos főmunkatársa több mint tíz évig irányította az egyetem Látóképi Növénytermesztési Kísérleti Telepének munkáját, 2014 óta pedig az intézmény gyakorlati agrárképzését és a kutatói infrastruktúrát támogató Debreceni Tangazdaság és Tájkutató Intézet igazgatója. Az Ökológiai Gazdálkodási-, Kooperatív Kutatási és Tudástranszfer Központ vezetésére 2022-ben kapott megbízást. A DE kezdeményezésére a Nemzeti Agrárkamarával és a Kelet-Magyarországi Biokultúra Egyesülettel közösen létrehozott intézet feladata az ökológiai kutatások koordinálása, a tudás átadása a termelők számára, valamint együttműködés a tanúsító szervezetekkel.

Sajtóközpont - ÉE
Fotó - Agrotrend