A Bűnügyi Oktatók Találkozóját Szikora Veronika, a Debreceni Egyetem (DE) Állam- és Jogtudományi Karának (ÁJK) dékánja nyitotta meg, majd a tanszék- és intézetvezetők bemutatták a régi és az új munkatársakat, beszámoltak a személyi változásokról, szakmai eredményeikről. Ezután a két szervező tanszék, a DE ÁJK Büntetőjogi és Kriminológiai, valamint a Büntető Eljárásjogi Tanszék oktatóinak tudományos előadásai következtek.
Elek Balázs, a DE ÁJK Büntető Eljárásjogi Tanszék tanszékvezető egyetemi tanára egy rendhagyó könyvbemutatón ismertette a büntető eljárásjog új tankönyvét. Ezt Pápai-Tarr Ágnes, a Büntetőjogi és Kriminológiai Tanszék docensének Új irányok és tendenciák a fiatalkori bűnözésben című előadása követte. Sipos Ferenc, a Büntetőjogi és Kriminológiai Tanszék adjunktusa a szóbeli kifejezőkészség fejlesztésének lehetőségeit mutatta be a jogászképzésben. A plenáris ülést Madai Sándor, a Büntetőjogi és Kriminológiai Tanszék tanszékvezető egyetemi tanárának büntetőjog oktatásának kihívásait áttekintő előadása zárta. A tudományos program második felében a doktoranduszok három szekcióban mutatták be kutatásaikat a szakmai közönségnek.
A főszervező Madai Sándor szerint a rendezvényen nemcsak a tudományos tartalom bírt jelentőséggel, az informális rész legalább ennyire fontos volt. Itt ugyanis ismeretségek és barátságok is születnek, amelyek remek kiindulópontot jelenthetnek későbbi együttműködésekhez vagy közös konferenciák szervezéséhez.
- A Bűnügyi Oktatók Találkozója évről évre alkalmat ad arra, hogy a tág értelemben vett büntetőjog képviselői találkozzanak azokkal az egyetemi oktatótársakkal, akiket hasonló kérdések foglalkoztatnak és akik hasonló szakmai kihívásokkal néznek szembe. A közös gondolkodás és együttműködés lehetőséget teremt arra, hogy közösen munkálkodjunk a büntetőjog oktatásának és tudományos színvonalának megőrzésén, fejlesztésén. A rendezvény fontos szerepet játszik abban is, hogy a doktoranduszok személyesen is megismerkedhessenek a bűnügyi tudományok tapasztalt művelőivel, akiktől hasznos tanácsokat kérhetnek és kaphatnak – nyilatkozott Madai Sándor, a DE ÁJK Büntetőjogi és Kriminológiai Tanszék tanszékvezető egyetemi tanára.
A rendezvénynek minden évben más hazai egyetem ad otthont, a DE ÁJK legközelebb tíz év múlva lesz újra házigazdája a találkozónak.
Sajtóközpont - OCs