A diákköri tudományos tevékenység a kutatói pályára való felkészítés, felkészülés legmagasabb szintje a doktori iskolát megelőző képzési szakaszban, a doktori képzés egyik legjobb előiskolája. A Debreceni Egyetem Informatikai Karán ez alkalommal két szekcióban négy magyar és hat külföldi hallgató tartott előadást.
Baran Sándor, a DE Informatikai Kar tudományos és pályázati dékánhelyettese, a TDK elnöke kiemelte, hogy a tudományos megmérettetés a kutatói életforma nagyszerűségére, a felfedezés örömére, valamint együttműködésekre és toleranciára is nevel.
- A tudományos és művészeti diákköri tevékenység folyamatos tutoriális jellegű hallgató-tanár műhelymunka, szakmai kapcsolat, a hazai felsőoktatásban a tehetséggondozás legfontosabb, legjelentősebb formája. A tudományos tevékenység megtanít érvelni, vitatkozni, mások igazát megismerni és elfogadni. Bízunk abban, hogy a tudományos diákköri konferencia mindenki számára hasznos, új tapasztalatokkal szolgálhat – fogalmazott a dékánhelyettes.
Hozzátette, hogy a kari TDK-fordulókat évek óta támogatják az intézmény ipari partnerei, többnyire különdíjak formájában, amik odaítéléséről a zsűribe meghívott munkatársaik döntenek.
A Debreceni Egyetem Informatika Kar tudományos diákköri konferenciáján legfeljebb 15 perc állt a hallgatók rendelkezésére, hogy részletesen bemutassák kutatásaikat és következtetéseiket, amit egy rövid vita követett, ahol válaszolniuk kellett a zsűri és a közönség kérdéseire. Emellett a benyújtott dolgozatokat kari bírálók is értékelték, melynek formája és szempontrendszere azonos az OTDK bírálati rendszerével.
A tudományos előadások többek között a forgalomoptimalizálásról, az időzár-alapú kriptográfiai megoldásokról, a kibervédelemről, a közlekedéshez kapcsolódó vezeték nélküli érzékelőhálózatokról szóltak.
A DE IK-n rendezett TDK végeredményét az alábbi, letölthető dokumentum tartalmazza.
Sajtóközpont - BZ
A Debreceni Egyetem Informatikai Karának tavaszi tudományos diákköri konferenciáján a kar legtehetségesebb hallgatói mutatták be tudományos munkájuk, kutatásaik eredményeit. A témák között a forgalomoptimalizálás és a kibervédelem is megjelent.
Dokumentumok