A dán meseíró gyönyörű történetét biztosan sokan ismerik már filmekbõl, de a víz alatti világot, valamint Ariel és a herceg történetét sokan talán most láthatták először zenés színpadon. És talán nem utoljára. Az oDEon Színház Társulatának színészi játéka, a varázslatos dalok és a vizuális élmény révén ugyanis felnőttek és gyerekek körében egyaránt hatalmas sikert aratott a musical. Nem csoda, a szereplők hetek óta lelkesen készültek a premierre.
- Számomra hatalmas kihívást jelentett a kis hableány, eddigi szerepeim közül magasan ez volt a legnehezebb. Egyrészt ez az első főszerepem, másrészt a dalok nagyon nagy technikai tudást igényelnek. Arról nem is beszélve, hogy nekem kicsit karakteresebb a hangom, úgyhogy hosszú órákat töltöttem azzal, hogy hercegnősen tudjak énekelni – nyilatkozta az Arielt megformáló Tordai Emese, akit korábban már a Diótörő, az Aladdin és a Dzsungel könyve című előadásokon is láthatott az egyetemi teátrum közönsége.
Csakúgy, mint az Erik herceget alakító Csáki Benedeket, a Triton királyt megformáló Jámbor Józsefet, az Ursulát eljátszó Mező Krisztát vagy a két legviccesebb karaktert, Sebastiant, a rákot és Hablatyot, a sirályt megelevenítő Bánhidi Krisztiánt és Csáki Szabolcsot – a darab rendezőjét –, akik valamennyien lenyűgöztésk alakításukkal a közönséget.
Akadtak azonban a mellékszereplők között is olyanok, akiket annak ellenére, hogy először játszottak az idén 25 éves társulatban, azonnal szívébe zárt a nagyérdemű. Pedig Hunyadi Tamás és Palatka Zoltán a két gonosz elektromos angolnát, Agóniát és Begóniát alakította.
- Örültem ennek a szerepnek, mert negatív szereplőt játszani sokkal izgalmasabb és nagyon nagy élmény volt, hogy a háttérben mindenki a mi dalunkat dúdolja, annak ellenére, hogy egy viszonylag egyszerű dalt énekeltünk – fogalmazott Hunyadi Tamás, a Debreceni Egyetem magánének szakos hallgatója.
Az oDEon Színház minden évben meghallgatást hirdet az egyetem hallgatói között, a társulat két újonca az idei válogatón kapta meg a szerepeket.
- Nagyon boldog voltam, hogy bekerültem a darabba, mert régóta szerettem volna már kipróbálni magam egy musicalben. Itt ugyanis nem elég jól énekelni, a koregográfiát is meg kellett tanulni, ami számomra teljesen új volt és elég nagy kihívást jelentett hullámzó, angolnára jellemző mozgás közben az énektechnikára is figyelni – tette hozzá Palatka Zoltán, a Debreceni Egyetem Könnyűzenei Intézet növendéke, aki énekhangjával ugyanúgy elvarázsolta a közönséget, mint hallgatótársa, az Atina hercegnőt alakító Nagy Annaa Zsófia.
Látványos és szórakoztató koreográfiákat mutattak be az angolnák mellett a sellők és a sirályok is, köztük a Debreceni Egyetem Kossuth Gyakorlójának három diákja, akik évek óta oszlopos tagjai a társulatnak.
- Sellő jelmezben mozogni nem egyszerű, sokat viccelődtünk egymással emiatt a próbák alatt is. De ha a színpadon vagyok és énekelek, akkor minden probléma megszűnik számomra. Kilenc éve vagyok a társulat tagja és nem telik el úgy nap, hogy ne énekelnék, úgyhogy nagyon élveztem ezt a szerepet - mesélte Becsky Zsófia, aki Aristát alakította a darabban.
- Magával a tánccal nincs problémám, nagyon szeretem, de ez a koreográfia most nagyon bonyolult és gyors volt, viszont nagyon élveztem, főként ebben a szerepben, ezekben a vicces jelmezekben – mondta az egyik sirály, Kósa Csaba, aki szintén lassan már tíz éve erősíti a társulatot.
- Én a próbák alatt segítettem a koreográfusnak, Csáki Illangónak a tánc összeállításában, így nekem kicsit könnyebb dolgom volt, de tizenhárom év színészkedés után már igazából nem okoz problémát szinte semmilyen mozgás a színpadon. Nekem a színház már a mindennapom része, és habár orvosi biokémiával szeretnék foglalkozni a későbbiekben, nagyon szeretném, ha a színészi pálya is megférne mellette – hangsúlyozta Hamvas Emese Bíborka, aki előtt a színpadon állt a példa arra, hogyan fér meg egymás mellett a karrier és a színház.
A musicalben ugyanis az Egyetemi Polgárockból is feltűnt néhány ismerős arc: a DEAC ügyvezetője, Lóczy Lászlóné Kovács Marianna és Orbán Ildikó, a Gazdaságtudományi Kar Számvitel és Pénzügyi Intézet tanszékvezetője.
A nagy sikerű magyar nyelvű előadások után A kis hableányt április 19-én, szombaton 19 órától angolul is láthatja a közönség a Debreceni Egyetem külföldi hallgatóinak előadásában.
Sajtóközpont-TB
Lenyűgöző látványvilággal és felejthetetlen dalokkal kelt életre a hétvégén Andersen klasszikus meséje a Debreceni Egyetem hallgatói, középiskolás diákjai és oktatói közreműködésével a Böszörményi úti campus színháztermében.