A Pénzügyminisztérium díjazta a GTK-s hallgatót

A Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karának hallgatója nyerte el a Pénzügyi Tudatosság Fejlesztéséért Díjat. Gyulai Ágnes Varga Mihály pénzügyminisztertől vette át az elismerését Budapesten.

Gyulai Ágnes, a Gazdaságtudományi Kar pénzügy és számvitel szak alapképzésének harmadéves hallgatója a Pénzügyi tudatosság fejlesztéséért pilot-programban elért eredményével érdemelte ki az elismerést.

A kísérleti projektben a hallgatók Becsky-Nagy Patrícia, a GTK Pénzügyi Tanszék tanszékvezetője irányításával középiskolai tananyagokat fejlesztenek, amelyeket a debreceni és Debrecen-környéki intézményekben az elmúlt tanévben 54 tanóra keretében oktattak is.

A Pénzügyi Tudatosság Fejlesztéséért Díjat idén harmadik alkalommal adták át, és immár második alkalommal vehette át a Debreceni Egyetem hallgatója. Tavaly Póta Cserne Panka kapta a minisztériumi elismerést, aki ugyancsak a Gazdaságtudományi Kar hallgatója.

Sajtóközpont