Kancellári interjú a Cívis Caféban

Az egyetem sportstratégiájának megvalósításáról, az intézményi sportinfrastruktúra fejlesztéséről és a Nagyerdei Stadionban működő egyetemi rekreációs plázáról is beszélt Bács Zoltán kancellár a szórakoztató magazin októberi számában megjelent interjúban.

- Tizenhárom éve haladunk lépésről lépésre, és most értünk el odáig, hogy komolyabb és látható eredményekre lehetünk büszkék – hangsúlyozta a Debreceni Egyetem és a DEAC sportsikerei kapcsán Bács Zoltán kancellár a Cívis Cafénak adott interjúban.

Az egyetemi vezető felidézte, hogy az intézmény sportstratégiája 2005-ben született, miután az akkori intézményi vezetés felismerte, hogy a sportgazdaság és a sporttudomány a világ legdinamikusabban fejlődő területe, és a Debreceni Egyetem nem maradhat ki egy ilyen perspektívákat nyújtó iparágból.

- Felállítottunk egy mátrixot, felvázoltuk, mit kell tennünk ahhoz, hogy sporttudományi oktatást indítsunk az egyetemen, fejlesszük a sportorvoslást, továbbá az infrastrukturális feltételeinken is javítsunk, ami által a hallgatók sportolási lehetőségei bővülnek – fejtette ki a részleteket a kancellár, aki az interjúban kitért arra is, hogy az elmúlt években jöttek létre a sporttudományhoz kapcsolódó új egységek: a Sporttudományi Koordinációs Intézet, a Sportgazdasági és Menedzsment Tanszék, a Sportélettani és a Sportorvosi Tanszék, és az egyetemi tervek között szerepel egy sportklinika létrehozása is.

Bács Zoltán szerint olyan interdiszciplináris, sok területet felölelő sporttudományi háttér és érdeklődés alakult ki az egyetemen, amiből az oktatás, a kutatás és az élsport is profitálhat. Az intézmény célja, hogy ez a tudásbázis része legyen Debrecenben a legfiatalabbaktól az idősekig terjedő társadalmi innovációnak az egészségtudatosság növelése érdekében.

A Nagyerdei Stadion kapcsán a kancellár kitért rá, hogy már a tervezésénél azon dolgoztak, hogy a létesítmény megfelelő helyszínt nyújtson azoknak az új egyetemi egységeknek, amelyek egy részét korábban az Egyetem téri campuson építették volna fel. Így jött létre a stadionban több mint hatezer négyzetméteren a Hall-t, a sportdiagnosztikai központot, a fitneszcentrumot, az asztalitenisz és a hamarosan elkészülő e-sport központot is magába foglaló, úgynevezett rekreációs pláza.

A teljes interjú elolvasható a Cívis Café októberi számában.

Sajtóiroda - TPL