A tudományt, a tehetségeket ünnepelték a GTK-n

Tíz tagozatban 59 előadást mutattak be a legtehetségesebb hallgatók a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar Tudományos Diákköri Konferenciáján. A kar hallgatói mellett külön tagozatban ezúttal is lehetőséget kaptak középiskolás diákok, akik szintén beszámolhattak az őket foglalkoztató témákban íródott munkájukról.

Zsúfolásig megtelt a Böszörményi úti campuson a TVK nagyelőadója, ahol a GTK tudományos dékánhelyettese, Dajnoki Krisztina köszöntötte a TDK-konferencián indulókat, kísérőiket, témavezetőiket és a bírálókat.

- A mai nap ünnep. Ünnepeljük a tudományt és ünnepeljük a tehetségeket. A Tudományos Diákköri Konferencia szellemisége alapján nem egy verseny, hiszen mindenki nyertes, aki indul. A résztvevők azzal, hogy plusz munkát vállaltak, megmutatták, hogy motiváltak, elkötelezettek és többet szeretnének tenni az elvártnál. Ezzel együtt persze mindenki számára fontos, hogy minél jobban szerepeljen, de a lényeg, hogy saját magatok elvárásainak feleljetek meg – fogalmazott a megnyitón Dajnoki Krisztina, majd hozzátette: a GTK minden TDK-indulóra büszke.

A tudományos dékánhelyettes örömmel beszélt a számokról, hiszen ezúttal 54 TDK pályamunka került a bizottságok elé, ebből 22 mesterszakos, 32 pedig alapszakos hallgatótól. Az egyetem tehetséggondozó programjában, vagyis a DETEP-ben részt vevők közül öten vállalkoztak arra, hogy pályamunka nélkül bemutassák kutatásuk jelenlegi részeredményeit, emellett pedig immár második alkalommal kilenc középiskolás is megmérettette magát.  

Szőllősi László Kari TDT-elnök kiemelte: a konferencia magas indulói létszáma jelzi a munkájuk eredményét és sikerét. Az egyetemi docens ismertette a tagozatokat: a dolgozatokat ágazati és vállalati gazdaságtan, gazdaságpolitika és regionális gazdaságtan, kereskedelem és marketing, menedzsment, pénzügy és számvitel I., illetve II., sportmenedzsment, világgazdaságtan, DETEP, valamint középiskolai tagozatokba sorolták.

Ismét érdekes és aktuális témákat mutattak be a GTK hallgatói: volt, aki a greenwashing, azaz a zöldre mosás hatását vizsgálta a fogyasztói preferenciákra, a digitális fizetési megoldások kockázatait is elemezték, valamint az UEFA klubverseny-rendszerek bevételelosztási mechanizmusait is górcső alá vették.

Az egyetemi szakemberekből és külső partnerek delegáltjaiból álló bírálóbizottságok értékelték a dolgozatokat, a konferencia végén, az eredményhirdetésen kiderült, ki hogyan szerepelt és kik képviselhetik majd az OTDK-n a Debreceni Egyetemet.

Az eredményhirdetésen a kar dékánja, Fenyves Veronika szólt az egyetemistákhoz. Elmondta: az oktatói és kutatói életpályamodell szempontjából kiemelt szerepe van a tehetséggondozásnak. 

- A magyarországi felsőoktatásban a tehetséggondozás legfontosabb, legjelentősebb formája a tudományos diákköri tevékenység. A Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kara mindig kiemelten kezelte a tudományos diákköri munkát és a szakkollégiumok tevékenységeit. Ez a munka elengedhetetlen az egyetemek utánpótlás-nevelése szempontjából, remélhetőleg sokukból doktoranduszhallgató, majd oktató, kutató kolléga válik – fogalmazott a dékán.

A program az NTP-HHTDK-24 Az Országos Tudományos Diákköri Konferencián, valamint tudományos műhelyein való részvétel és a lebonyolítási feladatok ellátása címmel kiírt pályázat keretében, A DE GTK tudományos diákköri tevékenységének támogatása című, NTP-HHTDK-24-0006 számú pályázat támogatásával valósult meg.

 

Sajtóközpont

 

Eredmények