Az egyetemi vezető kiemelte: nagyon fontos dolgot tanult meg Fekete Károly püspöktől a református hagyományokról. A jelmondatot és annak a tisztességét, mely ötszáz év után is változatlan.
- Az Orando et laborando elve alapján összetartva, Krisztus követésével éljünk. Debrecent a kálvinista Rómaként szokták emlegetni, ez hassa át Önöket, hiszen a reformáció megszületése óta Debrecenben az egész várost, az együttélésünket, a reformáció erkölcsei, értékrendje és Krisztus követése tartja életben. Ma az oktatási intézmények és az ifjúság számára ezt jelenti a kálvinista Róma, a Tiszántúli Református Egyházkerület, Debrecen megyei jogú város, a Református Hittudományi Egyetem és a Debreceni Egyetem – hangsúlyozta Szilvássy Zoltán, majd hozzátette: a folytonos békétlenkedések okozta zavart képes kiegyenlíteni a majd ötszáz éves Debreceni Református Kollégium.
Szilvássy Zoltán mellett Fekete Károly, a Tiszántúli Református Egyházkerület püspöke és Kovács Gergő, a Debreceni Református Egyetemi Gyülekezet lelkésze is köszöntötte az egyetemistákat.
- Tanítványság és szabadság nagyon is összetartoznak: a Krisztus-követés szabadság nélkül lehetetlen. De ehhez kevés a külső szabadság: belső fölszabadultság szükséges hozzá – fogalmazott a püspök, idézve Pál apostol galáciabeliekhez írt leveléből: „Mivel pedig fiak vagytok, Isten elküldte Fiának Lelkét a szívünkbe, aki ezt kiáltja: Abbá, Atya! Úgyhogy már nem vagy szolga, hanem fiú; ha pedig fiú, akkor Isten akaratából örökös is” – tette hozzá Fekete Károly. Gondolatait azzal zárta, hogy az Isten országának örökösei gazdagok, és ennek az örökségnek a közös ápolására bátorította a fiatalokat.
A Magyarország számos pontjáról és a határon túlról érkezett hallgatók Krisztus követéséről beszélgettek a múlt hétvégi, háromnapos rendezvényen, mely a Követlek címet kapta. A résztvevők többek között arra keresték a választ, mit jelent ma keresztyénnek lenni, személyesen Krisztust követni a mindennapjainkban.
Fotók: Tiszántúli Református Egyházkerület
Sajtóközpont