Kuratóriumi látogatás a Tüdőgyógyászati Klinikán

Folytatta klinikai látogatásait a fenntartó Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány kuratóriuma. A testület a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Tüdőgyógyászati Klinikáján tájékozódott az intézmény eredményeiről, szakmai tevékenységéről.

Kossa György, a Debreceni Egyetemet fenntartó alapítvány kuratóriumi elnöke beszédében kiemelte: az újabb klinikai látogatás célja az volt, hogy a kuratórium átfogó képet kapjon a klinika felépítéséről és működéséről. Mint mondta: az egyetem közösségének ugyanaz kell legyen az érdeke: hazai és nemzetközi szinten egyaránt sikeressé tenni a Debreceni Egyetemet. 

- Az intézmény érdekében a kuratórium minden esetben megalapozott döntést szeretne hozni, ehhez azonban közvetlenül is ismernie kell a teljes intézmény munkáját – fogalmazott a kuratóriumi elnök.

Kossa György hozzátette, hogy a modellváltásnak köszönhetően olyan döntéshozatali mechanizmus jött létre a DE-n, melyben az egyetem a saját érdekeit helyezheti előtérbe, helyben születhetnek a stratégiai döntések. Hozzátette azt is, hogy a jelenleg zajló egyetemi beruházások kifejezetten azt a célt szolgálják, hogy oktatási, valamint kutatási tudásbázissá váljon az intézmény. A kuratórium elnöke mindemellett méltatta a Tüdőgyógyászati Klinika gyógyító munkáját és a dolgozók elkötelezett, segítő hozzáállását a betegekhez. 

A kuratórium tagjai a Debreceni Egyetem Klinikai Központ idén huszonöt éves Tüdőgyógyászati Klinikáján tett látogatásuk során részletesen megismerték az intézmény szakmai tevékenységét és céljait. Horváth Ildikó klinikaigazgató kiemelte, hogy a jövőben még aktívabb innovációs tevékenységet folytatnának és további nemzetközi szakmai programokban vesznek majd részt. 

- A tüdőgyógyász szakma jelentősége megkerülhetetlen a súlyos, idült tüdőbetegségek, daganatok, valamint az infekciók miatt kialakuló szövődmények megelőzése, kezelése miatt. Ehhez a legmagasabb szintű szakértelemre van szükség, mely a klinikán rendelkezésre áll. Ennek érdekében olyan nemzetközi kollaborációkban veszünk részt, mint például a Solace tüdőszűrési program, a krónikus légúti megbetegedések elleni küzdelmet támogató JARED kutatási projekt vagy a HU-RIZONT nemzetközi kiválósági kutatási együttműködési program. Ezeken a platformokon olyan szakmai javaslatokat szeretnénk tenni, melyek népszerűsíthetik a Debreceni Egyetemet és a klinikát is. Folyamatosan együttműködünk a DE Klinikai Központ klinikáival, tanszéki kutatói tevékenységet végzünk, regionális vezető pozíciónk erősítése érdekében szeretnénk még inkább elmélyülni az innovációban, új technológiai megoldások és eszközök alkalmazásában, sőt a távleletezésben is – tette hozzá a klinikaigazgató. 

Horváth Ildikó hangsúlyozta, hogy a több mint száz fős dolgozói állománnyal rendelkező DE KK Tüdőgyógyászati Klinikán évente 42 ezer járóbeteget látnak el, a hozzájuk érkező páciensek száma évről évre folyamatosan nő. Ezek közül kiemelkedők a pulmo-onkológiai és allergológiai szakambulancia, valamint a bronchológia és légzésfunkció labor esetszámai. 

A klinikai látogatáson a kuratórium elnöke mellett részt vett Szabó Zoltán, a Debreceni Egyetem Klinikai Központ elnöke, rektorhelyettes, valamint Balla György és Győry Kálmán kuratóriumi tagok. 

 


Sajtóközpont - BZ