Egyenes út a GTK-ra a nyíregyházi szakképzésből

Együttműködési megállapodást kötött a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kara és a Nyíregyházi Szakképzési Centrum. A kontraktus értelmében azon diákok, akik a Nyíregyházi SZC Széchenyi István Technikum és Kollégium okleveles pénzügyi-számviteli ügyintéző szakán végeznek és később felvételt nyernek a GTK-ra, harminc kreditet tudnak majd elismertetni.

- Nagyon örülünk, hogy a jövőben a Nyíregyházi Szakképzési Centrummal is együttműködhetünk. A megállapodás értelmében harminc kreditet tudnak majd elismertetni középiskolai tanulmányaikból azok a diákok, akik a Nyíregyházi SZC Széchenyi István Technikum és Kollégium pénzügyi-számviteli ügyintézői oklevelestechnikus-képzése után a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karának valamely közgazdász alapképzésén folytatják tanulmányaikat. Erre a turizmus-vendéglátás, a gazdálkodási és menedzsment, a kereskedelem és marketing, a pénzügy és számvitel, illetve a nemzetközi gazdálkodás szak esetében is lehetőségük lesz. Sok hallgatónk érkezett már a technikumból, így jól tudjuk, hogy olyan erős szakmai alapokkal érkeznek, amelyre nagyon könnyű építeni. Ezen felül az iskola országos százas technikumi rangsorban elért második helye is garancia arra, hogy kiváló utánpótlás fog érkezni a GTK-ra a Széchenyiből – fogalmazott Fenyves Veronika, az együttműködési megállapodás aláírásakor kedden.

A Nyíregyházi Szakképzési Centrum főigazgatója, Gurbánné Papp Mária hangsúlyozta: már jó ideje szorosan együttműködnek a Debreceni Egyetemmel a leendő szakemberek versenyképességének növelése érdekében. Eddig az egészségügyi ágazatban, illetve az építőiparban volt kooperáció, most pedig a gazdálkodás és menedzsment területén is szorosabbra fűzik a kapcsolatot.

- A Széchenyi és a GTK pályaorientációs napok, élménytáborok és beiskolázási rendezvények kapcsán már többször működött együtt, ezt a kapcsolatot a megállapodással úgymond szentesítjük. Az okleveles technikus-képzés egy olyan lehetőség, amely megkönnyíti a felsőoktatásba történő bejutást. Ezt a képzési típust 2021-ben kezdtük, ma már öt iskolánkban, kilenc ágazatban, három egyetemmel működünk együtt – ismertette a főigazgató.

Szabó Attila, a Nyíregyházi SZC Széchenyi István Technikum és Kollégium igazgatója kiemelte: hosszú évekre visszamenőleg hallják volt diákjaiktól, hogy a Debreceni Egyetemen nagyon jó tanulni és kiváló szakmai tudást sajátítanak el.

- Azért is jó az okleveles technikus-képzés, mert így tulajdonképpen azokat a tantárgyakat, amiket már mélyebben megismertek a diákok technikumi éveik alatt, nem kell újra megtanulniuk, helyette arra tudnak koncentrálni, hogy tovább fejlődjenek – mondta az igazgató.


Sajtóközpont