Égbe szálló lufik, bátorító üzenetek

Ötszáz óvodás repítette lufiját az égbe hétfőn, a betegek világnapja alkalmából a Debreceni Egyetem Főépülete előtt. A „Hallják meg az égiek kívánságainkat” elnevezésű eseménnyel a gyermekgyógyászat fontosságára hívták fel a figyelmet.

A Debreceni Egyetem Gyermekgyógyászati Klinika gyermekhematológiai-onkológiai részlegét közvetlenül támogató Leukémiás Gyermekekért Alapítvány ötödik alkalommal szervezte meg az eseményt.

A kívánságokkal, vágyakkal teli mintegy 500 lila léggömböt közösen repítették az égbe a klinikán gyógyuló gyermekek és egészséges óvodások, így bátorítva, lelkesítve beteg társaikat a felépülésre. A figyelemfelhívó akcióra a korábbi évektől eltérően idén új helyszínen, az egyetem Főépülete előtt került sor.

Sajtóiroda-MM