A hétvégén kezdi bajnoki szereplését a DEAC férfi kosárlabdacsapata

Napokon belül indul a férfi kosárlabda NB I A 2024/2025-ös szezonja, a DEAC gárdája pénteken 19 órától Sopronban játszik az első fordulóban. Az idénykezdet apropójából tartott sajtótájékoztatót a klub kedden a Debreceni Egyetemen.

A Dóczy utcai sportcampuson tartott eseményen Bács Zoltán kancellár, majd a DEAC ügyvezetője, Lóczi Lászlóné Kovács Marianna, Becsky István szakosztályvezető, Andjelko Mandics vezetőedző, valamint a csapatkapitány, Garamvölgyi Ákos összegezte az esélyeket és az elvárásokat az induló szezonnal kapcsolatban.

-  A DEAC hitvallása és célkitűzése, hogy szakosztályai a fenntarthatóság jegyében próbáljanak minél jobban szerepelni. Ez azt is jelenti, hogy csak erőnknek megfelelően vállalunk és nem ígérgetünk felelőtlenül.  A kosárlabdázók az elmúlt években a bajnokságban és a Magyar Kupában is szép eredményeket értek el. Bízom benne, hogy ezúttal is sikerül majd megvalósítani a terveket – fogalmazott Bács Zoltán kancellár.

A fekete-fehér klub ügyvezetője, Lóczi Lászlóné Kovács Marianna úgy vélte: az elsőosztályú csapat játékosai identitásképző szerepet is betöltenek.

-  A kosárlabdának a profi és az egyetemi sport szempontjából is kitüntetett szerepe van klubunkban. Büszkék vagyunk azokra a debreceni egyetemistákra, akadémistákra, akik tanulmányaik mellett sportolóként a legmagasabb szinten is megállják a helyüket. A jelenlétük szerethetővé teszi a gárdát, amelyet a miénknek érezhetünk. Idén is igyekeztünk megteremteni azokat a gazdasági feltételeket, amelyek elengedhetetlenek a tisztességes munka elvégzéséhez. Remélem, a többi szakosztályunkhoz hasonlóan a kosarasok is jól rajtolnak a szezonban – mondta Lóczi Lászlóné Kovács Marianna.

Hasonló reményeinek adott hangot a kosarasok szakosztályvezetője, Becsky István is.

- A játékoskeretünk magját egyben tudtuk tartani, a kellő erősítéseket pedig elvégeztük a nyáron. A háttér adott, a szakmai stáb és a fiúk is nyugodt körülmények között dolgozhatnak. Az előttünk álló kiírásban a pályát felszántó, ezer fokon égő DEAC-ot szeretnék látni fordulóról fordulóra. Amennyiben ez megvalósul, a szurkolóink is elégedettek lehetnek és előrébb léphetünk a tabellán – vélte a sportvezető.

Andjelko Mandics vezetőedző a szezonkezdet kapcsán azt emelte ki, hogy Mócsán Bálint sérülésétől eltekintve jól sikerült a nyári felkészülés.

- Nagyszerű ellenfelekkel küzdöttünk meg, többnyire jól játszottunk és mutatós diadalokat is arattunk. Ami ennél is fontosabb, hogy összecsiszolódtunk. A játékosok egységet alkotnak a játéktéren és azon kívül is, ami elengedhetetlen a céljaink eléréséhez. Úgy vélem, megfelelő úton haladunk, azon leszünk, hogy a bajnokik is ezt tükrözzék – jelentette ki a tréner.

A pénteki, Sopron elleni idegenbeli meccs után a Honvéd lesz a következő ellenfele a Debreceni Egyetem együttesének, mégpedig hazai pályán. A csapatkapitány, Garamvölgyi Ákos szerint amennyiben saját játékukra koncentrálnak, bárkivel felvehetik a kesztyűt.

- A Sopron és a Honvéd játéka kevésbé feküdt nekünk korábban, de ez már egy új idény, új lehetőségekkel. Az első körökben még nem ismerjük az ellenfeleket, így taktikailag nehéz felkészülni. Csupán annyit kell tennünk, amit az elmúlt hetekben is, azaz magunkra és a feladatra fókuszálni, akkor nem lehet probléma – összegzett Garamvölgyi Ákos.

Sajtóközpont - TN