A Debreceni Egyetem Nemzetközi Irodája januárban hirdette meg a Pannónia Ösztöndíjprogram Kiválósági Programját, amelynek keretében doktoranduszok a Quacquarelli Symonds (QS), illetve a Times Higher Education (THE) rangsorok 250 legjobb felsőoktatási intézményének egyikére nyújthatták be mobilitási pályázataikat.
- Az egyetemi oktatás része a peregrináció. Hiszem, hogy az önök előtt álló utazás meghatározó lesz szakmai pályájukra és életre szóló élményekkel gazdagodnak. Arra kérem önöket, hogy visszaérkezésüket követően meséljenek majd élményeikről hallgatótársaiknak és bátorítsák őket a külföldi tanulmányutakra, tapasztalatszerzésre – mondta a Pannónia Ösztöndíjprogram kiválósági ösztöndíjainak átadásakor Csernoch László, a Debreceni Egyetem tudományos rektorhelyettese.
A pályázat keretében az egyetem öt hallgatója nyert el mobilitási támogatást.
A program első kiutazója Enyedi Enikő, a Laki Kálmán Doktori Iskola hallgatója, aki a hónap végétől Japánban folytatja tanulmányait, egy hónapot tölt a Kyoto University-n. Torner Bernadett, a Molekuláris Orvostudomány Doktori Iskola doktorandusza az University of Amsterdamon, Tóth Boglárka, a Juhász-Nagy Pál Doktori Iskola hallgatója a Newcastle University-n, míg Szőke Zsombor, a Táplálkozás- és Élelmiszertudományi Doktori Iskola hallgatója az agrártudomány területén világelső Wageningen University-n, Kajtár Richard, a Gyógyszerészeti Tudományok Doktori Iskola doktorandusza pedig a cseh Charles University-n végezheti kutatását, illetve doktori képzésének egy részét a pályázati program révén.
- Az ösztöndíj támogatást nyújt a teljes külföldi tartózkodás költségeinek fedezésére, beleértve az esetlegesen felmerülő tandíj vagy laborhasználat költségeit is. A maximális támogatási összeg hallgatónként 10 millió forint lehet, amelyből egy maximum 6 hónapos mobilitási időszak támogatható. A Debreceni Egyetem 2024-ben és 2025-ben összesen 24 hallgató mobilitására nyert el támogatást, amelyet 2027. január végéig használhat fel – fejtette ki Jánosy Orsolya.
A Nemzetközi Iroda vezetője hangsúlyozta: a Pannónia Program rugalmas rendszerének köszönhetően a pályázatokat a hallgatói igényekhez tudják igazítani, személyre szabni. Ennek révén akár hosszabb kint tartózkodás, plusz támogatás is megvalósulhat. Kiemelte: a Pannónia Ösztöndíjprogram Kiválósági Programját újra megnyitották, a jelentkezők július 20-ig adhatják be mobilitási pályázataikat.
A Kiválósági Program pályázati felhívása az alábbi linken érhető el: https://internationaloffice.unideb.hu/palyazati-felhivas-doktorandusz-h…
Sajtóközpont - ÉE