Búcsú az egyetemtől és a várostól

Fáklyás felvonulással búcsúztak egyetemi éveiktől a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Kar végzős hallgatói csütörtökön. A tradicionális eseményen a kar vezetői és oktatói együtt vonultak a diákokkal.

A fáklyás felvonulás hagyománya az Állam- és Jogtudományi Kar újraalapításáig nyúlik vissza, idén már tizennyolcadik alkalommal rendezték meg. Az ünnepélyes közös sétán, amely az egyetem Főépületénél zárult, ez alkalommal is a jogász, igazságügyi igazgatási és jogi asszisztens hallgatók vettek részt.

- A tavaszi szemeszter egyik legkiemelkedőbb hallgatói eseményének tartom a fáklyás felvonulást. Ez a kar egyik legtradícionálisabb programja, és a hagyomány ápolása mellett fontos szerepe van a kari összetartozás-tudat erősítésében – osztotta meg gondolatait Szilágyi Gergő, az esemény szervezője.

A végzős hallgatók mellett a kar vezetése és oktatói is talárt öltöttek az eseményen.

Az ÁJK fáklyás felvonulásáról részletesebb beszámolót találnak az alábbi linken: