Balásházys diákok sikere

A legjobb tíz közé jutott a Debreceni Egyetem pallagi középiskolájának négy diákja, közülük egy pedig dobogós eredményt ért el a Nemzetgazdasági Minisztérium szakmai versenyének országos döntőjében.

A Debreceni Egyetem Balásházy János Gyakorló Középiskolájának és Kollégiumának négy tehetséges tanulója jutott az országos döntő élmzőnyébe a Nemzetgazdasági Minisztérium Ágazati és ágazaton kívüli szakmai érettségi vizsgatárgyak versenyén. A fiatalok a megmérettetés mezőgazdasági ágazatában kerültek a legjobb tíz közé.

Nagy Dénes harmadik helyezésével dobogós lett a versenyen, Puskás Máté a negyedik, Erdős Pál az ötödik, Kiss Petra pedig a kilencedik helyezést érte el a döntőben. A Balásházys diákok eredményeiknek köszönhetően száz többletpontot kapnak a felsőoktatási felvételi eljárásban, amennyiben agrárképzési területre jelentkeznek.

Sajtóiroda