Riói olimpiai pillanatok az egyetemen

Különleges kiállítás nyílt szombaton Derencsényi István fotós riói olimpián készült képeiből a Debreceni Egyetem Sporttudományi Oktatóközpontjában. A kiállítást a hagyományos fotózás és a digitális technológia találkozása teszi még érdekesebbé.

Derencsényi István fotográfusnak a riói olimpián készült képeiből nyílt kiállítása szombaton a Debreceni Egyetem Sporttudományi Oktatóközpontjában „Repülj velem Rióba - képes olimpiai beszámoló” címmel. A tárlat egyik különlegessége, hogy nem csupán „hagyományos”, azaz papír alapú képeket láthatunk, hanem digitális és 3D-s felvételek is segítenek feleleveníteni a legemlékezetesebb pillanatokat.

– A lehető legtermészetesebb, hogy a Debreceni Egyetem oktatóközpontja ad otthont egy ilyen kiállításnak – mondta Bács Zoltán kancellár a szombati megnyitón. – A Debreceni Egyetem a sporttal más minőségben foglalkozik, mint egyszerű testnevelés, a sporttudomány fejlesztésével az elmúlt 12 évben nagy eredményeket értünk el – tette hozzá.

A kancellár emlékeztetett, hogy a 2015-ben megnyílt létesítményben az edzések és futsal mérkőzések mellett azóta is komoly szakmai, tudományos munka zajlik.

– Nekünk magyaroknak óriási jelentőséggel bír az olimpia. Minden rezdülést igyekszünk nyomon követni, most pedig a Debreceni Egyetemen is elérkezettnek látták az időt arra, hogy az ötkarikás játékok legemlékezetesebb pillanataiból nyíljon meg a fotókiállítás – mondta Szabó Tünde sportért felelős államtitkár. Hozzátette, hogy egy ilyen témájú kiállítás megrendezése egy ilyen különleges helyszínen nem véletlen, hiszen az egyetem életében kiemelt szerepe van a sportnak, gondoljunk például a sporttudományi program keretében megvalósult Sportdiagnosztikai, Életmód és Terápiás Központra, amely szeptember óta diagnosztikai, életmód- és terápiás szolgáltatásokkal áll az élsportolók, a szabadidejükben sportolók, valamint a mozgásszervi rehabilitációra szorulók rendelkezésére.

– Két kedvenc fényképem van  az olimpiáról. Az egyik Szász Emese győzelme, hiszen az volt az első „igazi” pillanat, amikor egy aranyérem ünneplését meg tudtam örökíteni. A másik pedig egy szomorúbb emlék, amikor Imre Géza nem jutott a dobogó legfelső fokára. – ezt már maga a fotós, Derencsényi István árulta el az érdeklődőknek.

Derencsényi István tíz éve dolgozik a Hajdú-Bihari Naplónak, a sajtófotó kiállítás rendszeres résztvevője, ahol két évvel ezelőtt művészet kategóriában díjat is kapott.

Az ünnepséget követően az államtitkár először Szikora Veronikával, az Állam-és Jogtudományi Kar dékánával folytatott megbeszélést, majd Bács Zoltánnal egyeztetett a kormany.hu beszámolója szerint. A kancellár bemutatta az egyetem sporttal kapcsolatos közeli terveit, illetve ismertette az elmúlt időszak eredményeit, kitérve többek között a Sportdiagnosztikai, Életmód és Terápiás Központra is.

A Debreceni Egyetem és a Siker Alapítvány közös rendezésében nyílt kiállítás 2017. február 10-ig tekinthető meg 8 és 17 óra között a sportcentrumban.

Sajtóiroda – SBD

Repülj velem Rióba - Derencsényi István kiállítása a Debreceni Egyetem Sporttudományi Oktatóközpontjában