Sokpontos DEAC hétvége

Szép sikereket tudhatnak maguk mögött a Debreceni Egyetem Atlétikai Club sportcsapatai az elmúlt hétvégéről. Bravúrral nyertek a jégkorongozók, a futsalosok és a focisták, emellett győztesen hagyták el a pályát a kosarasok, a floorballozók valamint a kézisek is.

Jégkorong – „verték” a veretlent
Lenullázta az addig pontveszteség nélkül álló SC Csíkszeredát a DEAC jégkorongcsapata vasárnap este idegenben. Az egyetemi alakulat Izacky, Berta és Salló találataival 3-0-ra győzött a bajnoki címre is esélyes erdélyiek otthonában. A DEAC vezetőedzője érthetően elégedett volt övéi teljesítményével.

- Két hiányzó játékosunk ellenére jó volt a hangulat a csapaton belül. Nagyon fontos volt, hogy győzzünk a magabiztosság, a belső hangulat érdekében. Nagyon jól védekeztünk, míg a kapuban Zoli remekelt. Végig 50-50 százalékos meccs volt, ám mi lőttük az első gólt, és ez nagyon fontosnak bizonyult. Végül pedig nagyon szépen hoztuk le a meccset – értékelt a lefújás után David Musial. A DEAC tehát két meccsről három ponttal tért haza az erdélyi túráról. További a csapattal kapcsolatos hír, hogy a vezetőség David Rutherford személyében ponterős kanadai támadót igazolt, aki várhatóan a pénteki, HK Budapest elleni idegenbeli találkozón mutatkozik be a DEAC-színeiben.

Kosárlabda – az újonc is kipipálva
Lehengerlő kezdésének köszönhetően tizenöt pontos 72-87-es győzelmet aratott a DEAC kosárlabdacsapata az NB I/A. 2. fordulójában, Oroszlányban. A Debreceni Egyetem együttese már a meccs felére magabiztos előnyt szerzett, melyet sikerült is megtartani a végéig. Kovács Adrián szerint az első félidőben nagy energiákat mozgósított csapata péntek este. - A kezdők jó játéka mellé a padról is kivétel nélkül csak pozitív teljesítmények érkeztek. Dicséretes volt a csapatjáték és a védekezés. Az utolsó negyedre kicsit elfáradtunk fejben, de így is sikerült megtartanunk az előnyünkből, és megérdemelten nyertünk. Gratulálok a fiúknak, de mostantól már csak a Sopron elleni hazai bajnokira koncentrálunk – utalt a tréner a következő, szombati derbire.

Futsal – dupla diadal
Nagyszerű hetet tudhat maga mögött a DEAC férfi futsalcsapata. Elek Gergő tanítványai az elmúlt hétfőn hazai pályán a Rubeola ellen, míg pénteken a FTC otthonában is győzni tudtak. A zöld-fehéreket ráadásul úgy múlták fölül 6-5-re, hogy a Fradi 3-0-ra és 5-3-ra is vezetett már. Innen fordítottak a hajrában Kántorék, akik most az ötödik helyen állnak a tabellán. - Az első félidőben a Fradi dominált, ekkor nem voltunk kellően összeszedettek. A szünetben Elek Gergő nagyobb koncentrációt kért tőlünk. A harmadik találat kicsit megfogott bennünket, de biztattuk egymást, hogy semmi sincs veszve. Ebből a győzelemből sokat meríthetünk, igazi csapatként funkcionáltunk, mindig kisegítettük a másikat - fogalmazott Kántor Tamás, aki két góllal vette ki a részét a bravúros sikerből.
A Debreceni Egyetem női futsalosai negyedik győzelmüket aratták az NB I-ben. Üveges Katalin együttese ezúttal a Szekszárd otthonában diadalmaskodott. A DEAC 5-1-re múlta felül a Tolna megyei ellenfelet, s őrzi második helyét az élvonalban.

Röplabda – jobb volt a vendég
A DEAC férfi röplabdázói a Pénzügyőr ellen kezdték bajnoki szereplésüket szombaton, a DESOK-ban. A meccs esélyesének a fővárosi alakulat számított, és Jókay Zoltán tanítványai három szettben le is győzték az egyetemistákat. A csapat a következő fordulóban Fehérvárra látogat.

Floorball – a harmadik is behúzva
A DEAC-hoz hasonlóan 100%-os IBK Cartoon Heroes látogatott szombaton a Böszörményi úti campus Kecskeméti János tornacsarnokába a floorball élvonalban. A hibátlanok csatáját a Debreceni Egyetem legénysége nyerte 10-3-ra. Vargáék így három meccs után vezetik a Salming OB I-et.

Labdarúgás – legyőzték a listavezetőt
A Debreceni Egyetem labdarúgói Cegléden léptek pályára vasárnap délután. Ellenfelünk a kezdő sípszó előtt veretlenül állt az NB III. Keleti csoportjának az élén, de Kondás Elemér tanítványai megszakították a Pest megyeiek parádés sorozatát. A DEAC 3-0-ra diadalmaskodott, a gólokon Sándor Tamás és a duplázó Sidibe Ibrahima osztozott. A sikernek köszönhetően a debreceniek a negyedik helyre léptek előre a táblázaton. Az egyetemi csapatban először lépett pályára Sigér Ákos.
- A Cegléd csupán a második félidő elején tudott egy-két veszélyesebb helyzetet kidolgozni. Szerintem az egész meccs alatt stabilak voltunk, mindenki elvégezte a feladatát, alázatosan futballoztunk. A második játékrészben már egyértelműen a mi akaratunk érvényesült. Komoly fegyverténynek tartom, hogy nem kaptunk gólt, valamint azt is, hogy idegenben háromszor is betaláltunk. Fontos három ponttal gazdagodtunk, hiszen így az élmezőnyben maradtunk. Vártam már, hogy pályára lépjek a DEAC-ban. Nagyon örülök, hogy így sikerült a bemutatkozásom - nyilatkozta Sigér Ákos.
A megye I-ben a DASE nem tudta feltartóztatni a bajnoki címre pályázó Hajdúszoboszlót, a fürdővárosiak hét góllal terhelték Kovács Miklós gárdájának a "ketrecét". A DEAC II. Kabán győzött 3-0-ra a hétvégén.

Kézilabda – újabb meggyőző siker
Esélyt sem adott a Nyírbátornak a DEAC a férfi kézilabda NB II. negyedik fordulójában. Bíró Imre együttese gólparádét rendezett, 35-18-ra múlta felül az NYBSC-t vasárnap este, hazai pályán. A Debreceni Egyetem csapata ezzel az Észak-keleti csoport élére lépett és továbbra is veretlen.

DEAC/PKZs., fotók: deac.hu, deacjegkorong.hu