Egyetlen lépés az élvonal

Nagyarányú győzelmet aratott a DEAC női futsalcsapata a NB II. felsőházának utolsó előtti fordulójában, és egyetlen döntetlenre van a feljutástól. Fordulatos meccsen szerzett egy pontot a labdarúgócsapat, és ezúttal nem sikerült nyerniük az amerikai focistáknak.

Futsal – izgalmas hajrá jön

8-3-ra legyőzték az ELTE-BEAC-ot a Debreceni Egyetem futsalos lányai vasárnap a DESOK-ban. A találkozó elején a vendégcsapat szerzett vezetést, ám erre nyolc góllal válaszolt a feljutásért küzdő DEAC, és magabiztosan gyűjtötte be az újabb három pontot. Az egyetemisták a listavezetők, jobb gólarányukkal előzik meg a második FTC-t. A két együttes egymás ellen zárja a felsőház pontvadászatát, így a döntés így az utolsó fordulóra maradt. Amennyiben a DEAC-os lányok nyernek, vagy döntetlent érnek el vasárnap zöld-fehérek otthonában, úgy egyenes ágon biztosítják a feljutásukat a honi női futsal legmagasabb osztályába. Ha a Fradi nyer, akkor a DEAC osztályozót játszik az NB I. utolsó előtti helyezettjével az élvonalért.

Labdarúgás – őrült meccsen egy pont

A Debreceni Egyetem együttese egészen elképesztő meccset játszott a harmadosztálytól már biztosan búcsúzó Sajóbábonnyal. A vasárnapi bajnoki végeredménye 5-5 lett, így a DEAC öt forduló óta őrzi veretlenségét a bajnokságban. Sáfár László „fiai” a találkozón 4-1-re és 5-3-ra is vezettek, a hazai együttes azonban a 90. percben végül egyenlíteni tudott.

Megye I-es alakulataink ezen a hétvégén is pont nélkül maradtak. A DEAC II. Vámospércsen botlott el, 5-2-re veszített. A DASE pedig a Hajdúnánás ellen kapott ki 5-0-ra a Dóczy utcai Egyetemi Sportközpontban.

Amerikai futball – oda a rájátszás

Sok volt a hiányzó, így nem bírt a Dabas Sparks csapatával a DEAC Gladiators. Az egyetemi amerikaifutball-legénység 18-13-ra alulmaradt szombaton idegenben, így már nem maradt esélye a rájátszásba kerülésre. A srácok már az első félidőben megmutathatták volna a dominanciájukat, de ez nem jött össze - fogalmazott a meccs után Hanász Róbert vezetőedző.

– „A defense ismét erőn felül teljesített, az első félidőben nagyon sokat voltak a pályán. A támadósor azonban nem tudott kiegyensúlyozott lenni, ami a sok hiányzó miatt is volt minden bizonnyal. Ha bővebb kerettel utaztunk volna Dabasra, akkor kiélezettebb csatát tudtunk volna vívni a Sparks-szal. Dolgozunk tovább, mert az Eger sokkal nehezebb ellenfél lesz – utalt a következő mérkőzésre a szakember.

DEAC/PKZs., fotó: Szolnoki Annamária, Derencsényi István, Papp Attila