A DE 15 kollégiuma várja az elsőéveseket

Négy város, 1250 férőhely – a Debreceni Egyetem elsőéves hallgatói augusztus 14-ig jelentkezhetnek a kollégiumokba. Debrecenben 12, Szolnokon, Nyíregyházán és Hajdúböszörményben pedig egy-egy korszerű diákszállást kínál az intézmény a gólyáknak.

A felvételi ponthatárok kihirdetése után újabb izgalmas időszak kezdődik a Debreceni Egyetemre (DE) felvett hallgatók számára. Az intézmény kollégiumai az albérletekhez képest kedvezőbb áron kínálnak szállást a diákoknak. A Debreceni Egyetem az összesen 4943 kollégiumi férőhely egynegyedét tartja fent az elsősöknek.

- A kollégiumi jelentkezési lapot a hallgatók a kollegiumok.unideb.hu oldalon, a Kollégiumi felvételi és szociális ügyek menüpont Online jelentkezés alpontjában érhetik el, az oldalra a bejelentkezéshez szükséges a NEPTUN felhasználó név és jelszó megadása. A kitöltött és aláírt kérelmeket a szükséges igazolásokkal együtt augusztus 14-ig kell a jelentkezőknek postára adniuk. A hiányos jelentkezési lapokat kizárólag méltányossági kérelem alapján, másodfokon tudjuk figyelembe venni – mondta a hirek.unideb.hu-nak Csiszár Imre.

A DE Egyetemi Kollégiumi Igazgatóság vezetője hangsúlyozta: a kollégiumi és diákotthoni felvételi eljárással egyszerre, azonos kérőlapon lehet igényelni a rendszeres szociális ösztöndíjat is. Aki rendszeres szociális ösztöndíjat igényel, függetlenül attól, hogy jelentkezik-e kollégiumba vagy sem, a jelenlegi pályázati kiírásban kell, hogy leadja a kérelmét.

A nyári felújítási munkálatok során a Debreceni Egyetem kollégiumaiban a szobák, folyosók, lakóegységek festése mellett több helyen kicserélték a zuhanykabinokat, korszerűsítették az internetszolgáltatást.

- Tapasztalataink alapján továbbra is a saját vizesblokkal rendelkező, egy- vagy kétágyas kollégiumi szobák a legnépszerűbbek a hallgatók körében. Megfigyelhető azonban, hogy ez ugyanolyan fontos számukra, mint az, hogy szállásuk közel legyen a képzés helyéhez. Utóbbira utal, hogy noha egyetemünkön bármely karon, képzésen, képzési szinten, településen tanuló hallgató bármelyik kollégiumba jelentkezhet, az egyes kollégiumokba felvett hallgatók jellemzően az adott kollégium fizikai közelségében járnak órákra – fejtette ki a kollégiumi igazgatóság vezetője.

Csiszár Imre kiemelte: a DE kollégiumaiba az elmúlt öt tanévben átlagosan a jelentkezők 75 százaléka nyert felvételt. A kimaradt hallgatók túlnyomó többsége azonban a várólistáról szeptember első két hetében bekerült elnyert férőhelyet lemondó, illetve a képzést váratlanul abbahagyó és így a kollégiumból kiköltöző hallgatók helyére.

A felsőévesek kollégiumi felvételi eljárása már lezárult, jelenleg a jogorvoslati és méltányossági kérelmek elbírálása zajlik. Az elsőévesek a Debreceni Egyetem Kollégiumi Felvételi és Szociális Bizottság döntését követően, augusztus 22-e után kapnak értesítést.

Sajtóközpont - ÉE