Együttműködés az agrártárcával

Stratégiai partnerségi megállapodást kötött az Agrárminisztérium a Debreceni Egyetemmel. A dokumentumot az egyetem részéről a Multidiszciplináris Agrár- és Élelmiszeripari Kabinet elnöke, Jávor András vette át hétfőn Budapesten.

Agrárfejlesztés, élelmiszerlánc-felügyelet, élelmiszeripar, környezet- és természetvédelem, valamint öntözés- és kutatásfejlesztés területén fűzi szorosabbra együttműködését a Debreceni Egyetem és az Agrárminisztérium az október 7-én aláírt partnerségi megállapodás értelmében. Az ágazatokat érintő jogszabályok, illetve az azokat megalapozó koncepciók közös előkészítésétől, illetve utólagos értékelésétől a hazai agrárium rendszerszintű fejlődését várják a felek.

A dokumentumot Farkas Sándor, az Agrárminisztérium parlamenti államtitkára, valamint Feldman Zsolt mezőgazdaságért felelős államtitkár adta át Jávor András professzornak, a DE Multidiszciplináris Agrár- és Élelmiszeripari Kabinet elnökének a fővárosi Herman Ottó Intézetben.

Fotó: Pelsőczy Csaba

Sajtóiroda- TH