Családi nap a kórházi dolgozóknak

Közösen főztek, horgásztak, strandoltak és sportoltak a Kenézy Gyula Egyetemi Kórház dolgozói pénteken. A Semmelweis-nap alkalmából rendezett családi napon több mint ezren vettek részt.

- A kórházban minden évben megrendezzük a Semmelweis-napi ünnepséget, amelyen jutalmazzuk a legjobb dolgozókat, kitüntetéseket, kinevezéseket adunk át.  Néhány éve merült fel, hogy a magyar egészségügy ünnepén családi napot is szervezzünk – mondta az unideb.hu-nak Lampé Zsolt, az egyetemi kórház főigazgatója.

A családi napot minden évben a július elsejei Semmelweis-naphoz legközelebb eső pénteken tartják. Idén hatodik alkalommal szervezték meg a kötetlen programot a Szeged Utcai Szabadidőparkban.

Az osztályok és a különböző szervezeti egységek csapatai közösen főztek, bográcsban slambucot, pörköltet, lecsót készítettek, de lehetett focizni, strandolni, és különböző bemutatókat láthattak az érdeklődők, este pedig a zené és a táncé volt a főszerep.

- A napi rohanásban, a napi munkában kevés idő jut arra, hogy az orvosok, és a különböző szakmák képviselői leüljenek, beszélgessenek egymással. Ez a szabadidős program jó alkalom erre is.  Azt látjuk, hogy utána hetekig, hónapokig sokkal jobb a kapcsolat a szakmák között – hangsúlyozta a főigazgató.

A pénteki programon a Kenézy Gyula Egyetemi Kórház dolgozói és a kancellária érdeklődő munkatársai, a családtagokkal együtt több mint ezren vettek részt.

Sajtóiroda - CzA