Idén is vár az egyetemi Családi Nap!

Rekordszámú, több mint 2300 jelentkező regisztrált eddig a Családi Napra, amelyet május 18-án, szombaton rendez az intézmény dolgozói és családtagjai számára a Debreceni Egyetem. Az esemény helyszíne – a hagyományokhoz híven – most is a Nagyerdei Kultúrpark lesz.

- Keddig – május 14-én éjfélig – még lehet jelentkezni, hiszen a Debreceni Egyetem (DE) és a Nagyerdei Kultúrpark között áprilisban kötött hosszútávú megállapodásnak köszönhetően – amely nem jöhetett volna létre a Mentálhigiénés és Esélyegyenlőségi Központ és a Lelkierő Egyesület egykori kezdeményezése nélkül – ettől az évtől létszámkorlát nélkül várjuk a Családi Napra érkezőket – tájékoztatott Rőfi Mónika.

A program társszervezője, a DE Rendezvénykoordinációs és Alumni Központ vezetője kiemelte: míg tavaly összesen mintegy 300 család vehetett részt a rendezvényen, a mostani regisztráció a korlátlan számú jelentkezési lehetőségnek köszönhetően máris meghaladta az 550-et.

A Nagyerdei Kultúrpark az egész napos látnivalót nyújtó Állatok Akcióban 18 különböző látványetetéssel és testközeli élménnyel – többek között a kézszelíd arákkal való fotózkodás és a Katta-sétány idén született gyűrűsfarkú makikölykeivel való találkozás lehetőségével – várja a látogatókat a Családi Napon, emellett két alkalommal, délelőtt és délután is tartanak egy-egy exkluzív szakvezetést a regisztrált résztvevőknek.

- Csapatunk évi 90 rendezvényes nap – köztük többezres napi látogatottságú nagyrendezvények – programjainak szervezését végzi egyre gyarapodó tapasztalattal, így minden adott ahhoz, hogy a várhatóan magas látogatottságú napon is tartalmas kikapcsolódás helyszínéül szolgáljunk az egyetemi dolgozóknak és családjaiknak, akik reményeink szerint minden eddiginél nagyobb számban látogatnak majd el hozzánk – mondta a hirek.unideb.hu portálnak Nagy Gergely Sándor.

A Nagyerdei Kultúrpark Nonprofit Zrt. ügyvezető igazgatója hozzátette: a várható nagy érdeklődés és a hatalmas látogatói szám miatt emelt létszámban lesznek jelen a vidámparki gépkezelők és a részvételi jegy-, illetve az étel- és italárusító egységek kapacitását is megnövelik.

Arra a kérdésre, hogy ekkora látogatói jelenlét nem zavarja-e meg az állatok szokásos mindennapjait, az igazgató megnyugtató választ adott: a hangos programelemeknek, mint a Csicseri és Borsó gyermekkoncertje vagy a tombolasorsolás, a Vidámpark állatoktól viszonylag elszigetelt rendezvényhelyszínei adnak otthont.

A Gyermeknapi Családi Napon és az Iciri-piciri Alumni Napon 9 és 18 óra között várják programokkal a résztvevőket.

A rendezvényre a beléptetés a ZOO Debrecen Vidámpark felőli bejáratánál lesz, ahol az UNIPASS-kártya felmutatását követően a résztvevők karszalagot kapnak, ami egész nap biztosítja majd a szabad ki- és belépést.

A szervezők kérik, hogy akinek lehetősége van, az egyetem zöld-sárga színeibe öltözve érkezzen.

A programon való részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz és érvényes, aktivált UNIPASS-kártyához kötött.

Részletes program és regisztráció: https://regisztracio.unideb.hu/hu/csaladi-nap-debreceni-egyetemen-2024

Sajtóközpont - BZs