Változások a DExam vizsgarendszerben

A változások a 2017 tavaszi vizsgaidőszaktól érvényesek és két területet érintenek:

1. Vizsgakövetelmények teljesítése

A szóbeli, illetve írásbeli vizsga akkor sikeres, ha a vizsgázó az elérhető maximális 50 pontból minimum 30 pontot (60 %-ot) teljesít úgy, hogy mindkét vizsgarészben külön-külön (szóbelin: beszédértés és beszédkészség, írásbelin: szövegértés és íráskészség) minimum 10 pontot (40 %-os eredményt) ér el. A komplex vizsga akkor sikeres, ha a vizsgázó egy vizsgaidőszakon belül mind a szóbeli, mind az írásbeli vizsgán az össz-pontszám minimum 60 %-át eléri.


A változás abban áll, hogy 2017 márciusától a komplex vizsga akkor is sikeres, ha a vizsgázó egy vizsgaidőszakon belül mind a 4 vizsgarészben teljesíti az előírt 40%-ot, és a 4 vizsgarész összeredményének az átlaga minimum 60%, függetlenül attól, hogy a szóbeli és /vagy az írásbeli részvizsga eredménye eléri-e a 60%-ot.


Ezáltal lehetőség nyílik a komplex vizsgázók számára, hogy fejlettebb nyelvi készségeik kompenzálják a valamely vizsgarészben/vizsgarészekben nyújtott relatíve gyengébb teljesítményüket.

2. Az igaz/hamis állítás feladattípus kikerül az egyes vizsgarészek feladatsorából (a B1 Beszédértés vizsga kivételével)

2017 márciusától a DExam vizsgarendszerből kikerül az igaz/hamis állítás feladattípus az alapfok (B1) és középfok (B2) Olvasásértés és nyelvismeret, valamint a C1 Beszédértés vizsgarészek feladatsorából. Így ezentúl ezekben a vizsgarészekben 3-3 feladat méri az adott készséget, amelyek 3 különböző témájú szövegen alapulnak. B1 szinten mindhárom feladat általános témájú. B2 és C1 szinten 1 feladat általános témájú, 2 pedig modulfeladat, s így a modulos feladatok aránya az érintett vizsgarészen belül növekszik.


Az igaz/hamis állítás feladat kivonásával arányosan rövidül az érintett vizsgarészek vizsgaideje.

További információ a www.dexam.hu honlapon, valamint személyesen a DExam Vizsgaközpont recepcióján (Debrecen, Komlóssy út 56.) érhető el.


 

Események

Félévzáró gálakoncerten lépnek közönség elé és mutatják meg tehetségüket a Debreceni Egyetem Könnyűzenei Intézet szabadon választható könnyűzenei kurzusának hallgatói a Liszt teremben. Az egyetemisták hazai és külföldi előadóktól adnak elő kortárs és néhány évtizeddel ezelőtt megjelent slágereket.Időpont: 2024. május 19., vasárnap 20:00Helyszín: Liszt terem, Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar  

A Debreceni Egyetemen folytatódik a tanári pálya népszerűsítésére indított „Akik arra születtek…” Pedagógus álláshelyek 2024. rendezvénysorozat.

-

Doktorandusz konferenciát rendez a Debreceni Egyetem Történelmi és Néprajzi Doktori Iskolájának Történelem Programja.