Cél az egészségügy az oktatás és a kutatás területén dolgozó nők jobbító ötleteinek megvalósítása
Október 8-án, az ünnepélyes sajtótájékoztatót követően útjára indult a Richter Gedeon Nyrt. új társadalmi szerepvállalás kezdeményezése, a Richter Anna Díj.
A Richter a Nőkért program legújabb pillére az orvosok, egészségügyi szakdolgozók, kutatók, tanárok, gyógyszerészek kreatív ötleteinek megvalósításához járul hozzá jelentős anyagi támogatással. A Richter Anna Díj célja, hogy felhívja a figyelmet az egészségtudatosság, a társadalmi jóllét fontosságára, inspirálja az egészségügy, oktatás, kutatás, gyógyszerészet területein dolgozó szakembereket, segítse újszerű ötleteik megvalósítását, megmutassa azokat a nagyközönségnek.
A pályázat olyan maximum ötfős csapatokat vár, melyek vezetői az egészségügyben, oktatásban dolgozó elhivatott nők, akik szeretnék intézményük, szervezetük, közösségük vagy a hozzájuk kapcsolódó páciensek, diákok körülményeit, mindennapjait jobbá tenni.
„A Richter hisz abban, hogy a nők kreativitása, empátiája, környezetük iránti érzékenysége kiemelt figyelmet érdemel. Fontosnak tartjuk, hogy olyan alulról jövő kezdeményezések keljenek életre, melyeket azok a közösségek álmodtak meg, akik mindennapi tapasztalataikra alapozzák a fejlődés irányát. Azt szeretnénk, hogy ezek az innovatív ötletek a Richter Anna Díj támogatásával megvalósuljanak és ezáltal nem csupán az egészségügyben és oktatásban dolgozók szűk körét, hanem az egész társadalom javát szolgálják .” – emelte ki programindító beszédében a zsűri egyik tagja, Beke Zsuzsa a Richter Gedeon Nyrt. kommunikációs vezetője.
Szily Nóra pszichológus, újságíró szintén a zsűrit erősíti.
Tapasztalatai alapján azt hangsúlyozta, hogy a nőknek bátorításra, az oktatásnak, egészségügynek a mai kor igényeire válaszoló ötletekre van szüksége. „Azt remélem, hogy a Richter Anna Díj olyan példákat állít majd mindannyiunk elé, amelyek cselekvésre inspirálnak, és megismerve a pályázatokat újabb közösségek kapnak szárnyra.” – fogalmazta a zsűritag.
Rúzsa Magdi, Máté Péter-díjas énekesnő bármennyire elfoglalt, ha igazán jó ügy mellé állhat, szívesen adja nevét, arcát, így örömmel vállalta a zsűritagságot. „A Richter Anna Díj hallatán nagyot dobbant a szívem, nem volt kérdés, hogy vállalom a feladatot, ráadásul, ha valaki, én igazán tudom, hogy érdemes merészet álmodni, mert igenis megvalósulhat!”
Kertész Éva, a 21 Nő az Egészségügyért Alapítvány elnöke szerint ez a század azt kéri tőlünk, hogy megújuljunk, kezünkbe vegyük magunk és környezetünk életét. „Lehet, hogy nagy, rendszerszintű változások nincsenek a kezünkben, de a Richter Anna Díj lehetővé teszi, hogy mi is javíthassuk a minket körbevevő világot, az egészségügy és az oktatás pedig két olyan terület, amiben minden változás tágabb szinten is kihat.”
Dr. Barna István belgyógyász, egyetemi docens, a zsűri ötödik tagja.
Szakmai szervezetek oszlopos tagjaként is minden nap sokat tesz a magyar egészségügyért. Ismert és elismert orvosként nagy örömmel üdvözölte a Richter Anna Díj hírét, magától értetődőnek érezte csatlakozását a zsűrihez. „Ha valaki, aki ma az egészségügy vagy oktatás teljes embert igénylő területein feladatot lát el, annyira elhivatott, hogy munkáján túl még javítani, fejleszteni szeretné a meglévő körülményeket, azt el kell ismernünk, és lehetőségeink szerint mindent meg kell tenni, hogy ezek a nagyszerű ötletek megvalósuljanak, és a Richter nem kevesebbet, mint ezt tűzte ki célul!”
A zsűri és a Richter Anna Díj stábja 2018. október 8. és november 30. között várja a pályázatokat, amelyekben a megjelölt területeken dolgozó nők, vagy az általuk vezetett csapat 2019. szeptember 30-ig megvalósítható terveiket bemutatják. A benyújtott pályázatok az oktatás és kutatás, gyógyítás, gyógyszerészet, egészségügyhöz kapcsolódó ismeretterjesztés területein kreatív, innovatív módon kell, hogy hozzájáruljanak az oktatás vagy egészségügy színvonalához, fejlődéséhez, illetve az adott területen dolgozók mindennapjainak megkönnyítéséhez, minőségi változást hozva a hétköznapokban.
A pályázók a következő kategóriákban nevezhetnek a Richter Anna Díj elnyeréséért:
Orvosnő, vagy általa képviselt, maximum 5 fős csapat Egészségügyi szakdolgozó nő, vagy általa képviselt, maximum 5 fős csapat Gyógyszerész nő, vagy általa képviselt, maximum 5 fős csapat Pedagógus/tanár/kutató/hallgató nő, vagy általa képviselt, maximum 5 fős csapat A pályázatok előválogatásában és kategóriánként egy díjazott kiválasztásában a Richter Anna Díj öttagú zsűrije aktív szerepet vállal, a nagyközönség pedig online szavazással dönthet az ötödik díj sorsáról.
A pályázatok feltöltésének, valamint a legfontosabb információknak, híreknek a www.richterannadij.hu felülete ad helyet. Az érdeklődők naponta friss tartalommal találkozhatnak a facebook.com/richterannadij közösségi oldalon.
Csatolt fájl:
http://hirek.unideb.hu/hu/system/files/webform/hirbekuldes_csatolt_fajl…