Mesterséges intelligencia (MI) az oktatásban

A Multimédia és E-learning Technikai Központ e-learning rendszerében már elérhető "A mesterséges intelligencia használata az oktatásban" című e-learning kurzus.

Az online tréning kifejezetten az oktatók számára készült, és tájékoztat az elmúlt 1-1,5 évben elérhetővé vált mesterséges intelligencia megoldásokról, valamint arról, hogy ezek hogyan hatnak az oktatásra.

A kurzus az úgynevezett generatív nyelvi modellekre (OpenAI ChatGPT, Google Gemini) fókuszál.

A kurzus elérhetősége: https://elearning.unideb.hu//MI_az_oktatasban

A kurzus jelenleg csak oktatók és e-learning adminisztrátorok érhetik el.

Az MI használata gyorsan fejlődik, ezért a kurzus tananyagát folyamatosan frissítjük.

Reméljük, hogy a kurzus segítségével még hatékonyabban tudják majd használni az MI-t az oktatásban.

A tananyag az RRF-2.1.2-21-2022-00003 jelű, „Gyakorlatorientált felsőfokú képzések infrastrukturális- és készségfejlesztése a Debreceni Egyetemen” című projekt keretében készült. Ezért kérjük, hogy a kurzus felületén töltsék ki a projekt belépési és kilépési kérdőíveit online, amely 2-3 percet vesz igénybe.

Multimédia és E-learning Technikai Központ - elearning@metk.unideb.hu

Közzététel dátuma

Események

A Debreceni Egyetem Műszaki Kara ad otthont a 37. Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) Műszaki Tudományi Szekciójának.

Cigányság a periférián - területi folyamatok a legutóbbi népességadatok tükrében címmel Pénzes János, a Debreceni Egyetem tart Természettudományi és Technológiai Kar Földtudományi Intézet Társadalomföldrajzi és Területfejlesztési Tanszékének docense előadást az intézmény Tudományos Igazgatóságának ismeretterjesztő sorozatában.

Minden eddiginél több csaknem 150 előadás hangzik el 30 szekcióban a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Kar, valamint a Különleges Bánásmód Folyóirat Szerkesztőségének idei Különleges Bánásmód Nemzetközi Interdiszciplináris Konferenciáján 2025. április 24-26 között.