Jelentős oktatásfejlesztés a Debreceni Egyetemen

Jelentős oktatásfejlesztés a Debreceni Egyetemen

A Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kar és Gyógyszerésztudományi Kar hallgatói számára is bevezetik az Egészségügyi Elektronikus Szolgáltatási Tér (EESZT) használatának oktatását.
Az ötödéves hallgatók részletes elméleti ismertetés után medikai rendszeren keresztül egy virtuális beteg kórelőzménye alapján megismerkedhetnek a gyógyszerfelírással, valamint az EESZT oktatásra szánt környezetében tárolt virtuális receptek segítségével gyógyszertári informatikai rendszeren keresztül gyakorolhatják a gyógyszerkiadás teljes folyamatát. Így felírási igazolásra, illetve teljes papírmentességgel, TAJ-szám alapján is történhet majd eReceptre gyógyszerkiadás virtuális beteg részére. Tevékenységüket ezután az EESZT lakossági portálján is ellenőrzik majd.
Az EESZT képzés tematikáját az Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK) munkatársai dolgozták ki, melynek tesztelése után az elméleti és gyakorlati képzés 2019. március 8-án indul el. Az oktatást az ÁEEK munkatársai végzik majd. Az ehhez szükséges infrastruktúrát - vagyis a szoftveres és hardveres hátteret - már kiépítették.

2019. március 8.

Események

Flashmob-bal kezdődik Debrecenben az idei, március 31. és április 5. között rendezett Wunderbar fesztivál, amelyen a német kultúra, zene, gasztronómia és hagyományok, valamint a nyelvtanulás áll a középpontban.

Emlékünnepséget rendez fennállásának ötödik évfordulója alkalmából a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Konfuciusz Intézete.

A Debreceni Egyetemen tartja kihelyezett ülését a Magyar Tudományos Akadémia Tánctudományi Munkabizottsága. A Bölcsészettudományi Kar Néprajztudományi és Muzeológiai Intézete ebből az alkalomból mutatja be Varga Gyula néprajzkutató munkásságát feldolgozó kiadványát.