Debreceni Egyetem - Balásházy Szakközépiskola Kollégium épületenergetikai korszerűsítése

A Debreceni Egyetem elkötelezett a megújuló energiaforrások használata iránt és az energetikai beruházások végrehajtására. A pályázó célul tűzte ki az alacsony szén-dioxid-kibocsátású intézményrendszer üzemeltetését, melynek része az energetikai hatékonyságot növelő intézmény korszerűsítések végrehajtása hőszigeteléssel, nyílászáró cserével, illetve a villamosenergia- és hőszükséglet részleges vagy teljes kielégítése megújuló energiával.

A kollégiumi épületen az alábbi műszaki tartalom kerül megvalósításra:
• Napelemes rendszer kialakítása 50 kW teljesítménnyel, 192 db 260W-os napelem tábla és 3 db inverter beépítésével, az engedélyezési és üzembe helyezési feladatok elvégzésével.
• Kollégium épület hőszigetelése, nyílászáróinak cseréje és fűtéskorszerűsítése: 2725 m2
• Homlokzati hőszigetelés és 625 m2 magastető hőszigetelés beépítése; 44 db tetőablak és 147 db homlokzati nyílászáró cseréje
• Fűtés korszerűsítés hőszivattyús fűtési-hűtési rendszer beépítésével a kiviteli terv szerint.

A beruházás általi éves CO2 megtakarítás 126,93 t.
A Projekt végrehajtásának időtartama 12 hónap. A projekt megvalósítása várhatóan 2018. 01.31-én ér véget.
A projekt pozitív támogatói döntése kiemelt jelentőségű, hiszen a Debreceni Egyetem nem csupán Debrecen és Hajdú-Bihar Megye egyik legjelentősebb intézménye, hanem régiós és országos jelentősége is tagadhatatlan.

A projekt főbb adatai:
Pályázó neve: DEBRECENI EGYETEM
Projekt megnevezése: Debreceni Egyetem Balásházy Szakközépiskola Kollégium épületenergetikai korszerűsítése
OP név: KEHOP
Pályázati kiírás megnevezése: KEHOP-5.2.10-16 - Költségvetési szervek pályázatos épületenergetikai fejlesztései
Projekt helyszíne (régió): Észak-Alföld
Projekt helyszíne (megye): Hajdú-Bihar
Projekt helyszíne (település): Debrecen (Pallag)
Megítélt összeg: 125 157 320 .- HUF
Támogatás aránya: 100 %
Támogatási döntés dátuma: 2017.03.20

Letölthető dokumentumok

Események

A Lélekhangoló hangversenysorozat keretében a Debreceni Egyetem Gulyás György Szakkollégiumának hallgatói adnak koncertet a Debreceni Református Egyetemi Templomban.

A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinika Nappali Osztályán készült alkotásokból nyílik kiállítás a DE Pszichológiai Intézetében.

A Kommédia ezer arca: Debrecenből a nagyvilágba! című kerekasztal-beszélgetéssel nyitja szakhetét a DE BTK kommunikáció- és médiatudomány alapszakja.