Ulysses 100 mobilkiállítás a DEENK-ben

Az Ulysses kiadásának 100. évfordulója alkalmából egy mobilkiállítással állít emléket a világhírű mű létrejöttének a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtár.

Az Ír Nemzeti Könyvtár által összeállított 22 panel több érdekességet mesél el James Joyce remekművéről. A DEENK saját gyűjteményéből, Joyce-hoz kapcsolódó anyagokkal egészíti ki a vándorkiállítás anyagát. A november 23-án, szerdán 14 órától nyíló tárlatot öt napon keresztül lehet majd megtekinteni a könyvtár előterében.

A megnyitót követően James Joyce életével és munkásságával kapcsolatos előadásokat hallgathatnak meg az érdeklődők a könyvtár mély földszintjén található Sziget közösségi terében.

Az eseményen angol előadást tart Ronan Gargan ír nagykövet (‘James Joyce, Ulysses and the Politics of early 20th Century Ireland’), Donald Morse, a DE Angol-Amerikai Intézetének professzora és Oroszné Dr. Gula Marianna, az Angol-Amerikai Intézet, Brit Kultúra nem önálló Tanszék adjunktusa, az Ulysess egyik fordítója (Put Hungarian on it: Ulysses in Hungarian Translations).

Ezt követően egy angol nyelvű Ulysses-felolvasószínház kezdődik a DE Angol-Amerikai Intézetének volt és jelenlegi hallgatóinak, valamint Oroszné Gula Marianna közreműködésével.

17 órától 100 Years of Ulysses címmel dokumentumfilmet vetítenek a Szigetben.

Időpont: 2022. 11. 23., szerda, 14:00
Helyszín: DEENK előtere