Tanévnyitó ünnepi nyilvános szenátusi ülés

Alap- és mesterszakon, PhD képzésben, angol nyelvű oktatásban és felsőoktatási szakképzésben több mint 8000 elsőéves, így összességében csaknem harmincezer - köztük több mint négyezer külföldi - hallgató kezdi meg tanulmányait a 2016/17-es tanévben a Debreceni Egyetemen.

Az egyetem több újdonságot is kínál ebben az évben: új helyszínként a Kisvárdai Közösségi Felsőoktatási Képzési Központban is indít mezőgazdasági mérnöki alapképzést. Ettől az évtől gépészmérnök mester, valamint osztatlan testnevelő tanári képzésre is jelentkezhettek a felvételizők. Idén először indul duális képzés a Természettudományi és Technológiai Karon, ahol vegyészmérnök és villamosmérnök szakos hallgatók oktatásában vesznek részt ipari partnerek.

A tanévnyitó ünnepi szenátusi ülés menete:

- Szilvássy Zoltán rektor ünnepi beszéde
- Palkovics László, az Emberi Erőforrások Minisztériumának felsőoktatásért felelős államtitkárának ünnepi beszéde
- elsőévesek eskütétele
- Komolay Szabolcs alpolgármester köszöntője
- karonként - jelképesen - egy-egy hallgató személyesen veheti át tanulmányi füzetét a kar dékánjától
-  Bognár István Ádám DEHÖK elnök köszöntője
- kitüntetések átadása

A Debreceni Egyetem Szenátusa a kimagasló eredményeket elért és köztiszteletben álló személyeket az egyetem egyik legmagasabb kitüntetéseként díszpolgárai sorába fogadhatja. A Civis honoris causa kitüntetést Rudolf Schuster, Szlovákia egykori elnöke veheti át.

A 2015-ben alapított „Alumni Díj” azon szervezetek részére adományozható, amelyek a Debreceni Egyetemmel szoros tudományos és szakmai kapcsolatot ápolnak, és kiemelt foglalkoztatói az itt végzett hallgatóknak. A „Debreceni Egyetem Alumni díját”, illetve a cím használatát 2016-ban az IT Services Hungary Kft. érdemelte ki.  A kitüntetést Chris Wilson, az IT Services Hungary Kft ügyvezető igazgatója veheti át.

A Szenátus Debreceni Egyetemért Emlékérmet adományoz Körösparti Péternek, az Egyetemi Hallgatói Önkormányzat volt elnökének.

A Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzata a hosszú időn át végzett kiemelkedő szakmai és vezetői tevékenységért a „Pro Auditoribus Universitatis Debreceniensis Díjat” adományozza Bács Zoltán, a Debreceni Egyetem kancellárja részére.

Letölthető dokumentumok

Események

Idén immár 17. alkalommal rendezi meg a Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzat külföldi hallgatóit tömörítő szervezete, az International Student Union (ISU) gasztronómiai fesztiválját, az International Food Day-t a Debreceni Egyetemen.

A Lélekhangoló hangversenysorozat keretében a Debreceni Egyetem Gulyás György Szakkollégiumának hallgatói adnak koncertet a Debreceni Református Egyetemi Templomban.

A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinika Nappali Osztályán készült alkotásokból nyílik kiállítás a DE Pszichológiai Intézetében.